Call of Duty: Black Ops 4 nie pojawi się na Steamie! Battle Royale potwierdzone

No i stało się się nieuniknione. Ogłoszono, że nowa odsłona gry Call of Duty, Call of Duty: Black Ops 4 nie pojawi się na platformie Steam. Zadebiutuje natomiast na platformie Battle.net. Powód? Blizzard należy do Activision, światowego wydawcy gry. Dla graczy oznacza to raczej dobre wieści, bowiem gry na platformie Battle.net są wspierane naprawdę długo i często otrzymują aktualizacje. Seria Black Ops, która przyciągnęła do tej pory ponad 200 milionów graczy, powróci w nowej odsłonie już 12 października.
Black Ops 4 ma wreszcie podnieść poprzeczkę dla trybu rozgrywek wieloosobowych, jeszcze wyżej stawiając rozgrywkę taktyczną i wybory dokonywane przez gracza, wraz z największym do tej pory trybem Zombie, oferującym od samego początku trzy pełne modele rozgrywki. Pojawi się też tryb Blackout, w którym całe uniwersum Black Ops powraca do życia w rozbudowanym doświadczeniu w stylu… battle royale! Tak tak, Battle Royale oficjalnie potwierdzone!Call of Duty Black Ops 4 1
Blackout zaoferuje największą mapę w historii Call of Duty – 1500 razy większą od Nuketown – a uczestnikom przyjdzie rzucić się w wir walki wcielając się w klasycznych bohaterów serii Black Ops, jak również postacie kojarzone z Zombies Origins. Zbierając się w drużynę bądź w pojedynkę, gracze trafią na pole bitwy o niespotykanej skali, otrzymując do dyspozycji szereg pojazdów lądowych, powietrznych oraz wodnych. Na miejscu czekają docenione przez społeczność Black Ops mapy i rozległy arsenał, co przekłada się na zupełnie nowy sposób grania w Call of Duty.
Call of Duty: Black Ops 4 oferować będzie nieco bardziej realistyczną walkę, wzbogaconą o zupełnie nowe opcje dostosowania i taktycznego planowania rozgrywki, wraz z gamą nowych broni, map i trybów. W grze wraca ikoniczny system Pick 10, poszerzony o szereg innowacji w kontroli broni, przebiegu walki, regeneracji zdrowia i poruszaniu się gracza. W Black Ops 4 dostępna będzie kombinacja nowych i powracających Specjalistów, a każdy z nich wyposażony będzie w unikatową broń, ekwipunek i wynikający z tego styl rozgrywki.
Z okazji 10. rocznicy wydania oryginalnego Call of Duty Zombies, Black Ops 4 wprowadza całkowicie nowy tryb Zombie, oferując graczom więcej niż kiedykolwiek wcześniej w historii serii, już w dniu premiery. Mowa tu o trzech misjach Zombie – IX, Voyage of Despair oraz Blood of the Dead. Razem z przygodami, całkowicie nowymi bohaterami i nikczemnym przeciwnikiem, Black Ops 4 Zombies dostarczy rozgrywkę oraz lubiane przez fanów easter eggi. Gra oferuje także najbardziej rozbudowane możliwości dostosowania rozgrywki, nowe systemy tworzenia i kończenia wyzwań społecznościowych, a także systemy społecznościowe, zaprojektowane tak, by łączyć graczy.Call of Duty Black Ops 4 1

„Black Ops 4 zapewni naszej społeczności jeszcze więcej okazji do bawienia się wspólnie z przyjaciółmi niż cokolwiek, co studio Treyarch zrobiło do tej pory. Wprowadzi także dużą ilość znaczących innowacji do każdego elementu rozgrywki, wliczając w to zupełnie nowy, taktyczny, oparty na zespołach tryb wieloosobowy, największą do tej pory odsłonę trybu zombie, oraz Blackout, w którym największa mapa w historii serii Call of Duty połączy w jedno bogate uniwersum Black Ops” – powiedział Rob Kostich, EVP oraz GM marki Call of Duty.

Wersja na PC jest tworzona przez studio Treyarch we współpracy z zespołem Beenox, a obie firmy pracują blisko z Blizzardem, by zoptymalizować Black Ops 4 dla platformy Battle.net. Black Ops 4 posiada największy zespół developerski dedykowany PC, który został powołany w historii serii. Black Ops 4 na PC będzie działać bez ograniczenia liczby klatek na sekundę, w rozdzielczości 4K i z HDR, oferując wsparcie dla monitorów ultrawide oraz dając graczom rozbudowane opcje dostosowania wydajności i jakości graficznej pod ich unikatowy sprzęt.
Call of Duty: Black Ops 4 zadebiutuje na platformach PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Fani mogą składać zamówienia przedpremierowe już teraz i tym samym zapewnić sobie dostęp do Prywatnej Bety.