Bigben GameTab-One – tablet dla graczy z doczepianym kontrolerem

„Ale” polega w tym przypadku na tym, że model GameTab-One jest na swój sposób unikatowy. O ile sama konstrukcja kontrolera mocno przywodzi na myśl chociażby tablet firmy Razer (inspiracje wydają się aż nadto widoczne), tak haczyk polega na tym, że kontroler można w każdej chwili odpiąć. Wówczas też tablet pełnić będzie swoje standardowe funkcje, bez dodatkowego obciążenia. Jest to więc swego rodzaju nowinka.
A jak tablet poradzi sobie z grami?
Urządzenie napędza budżetowa jednostka, czterordzeniowy procesor Rockchip RK3188 1,8 GHz, wspomagany przez 2GB RAM. Nad całością czuwa Android 4.2.2 Jelly Bean. Do tego dochodzi też siedmiocalowy ekran TFT o stosunkowo niskiej rozdzielczości (1024 x 600). Ostatecznie nie spodziewałbym się ani szczególnie zachwycającej wydajności, ani też odpowiednio wysokiej jakości obrazu. Prognozowanie na tę chwilę wydaje się jednak mało uzasadnione.

Całość uzupełnia 16 GB pamięci na dane (+ gniazdo na microSD), wbudowany głośnik o mocy 1W, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, wyjście HDMI.
Francuska firma Bigben nie ogłosiła jeszcze daty premiery ani ceny swojego tabletu.
Urządzenie na swój sposób wydaje się interesujące, niemniej do mnie nie przemawia koncepcja tworzenia tabletu dedykowanego dla gier. Co Wy na to?

źródło: liliputing