Xbox One otrzyma dedykowanego pilota

Brytyjski i kanadyjski oddział sieci sklepów Amazon przypadkiem wyjawiły, że już wkrótce posiadacze konsoli Xbox One będą mogli wejść w posiadanie nowego akcesorium, którym będzie pilot. Nie ma jednak powodów, żeby spodziewać się rewelacji.

Urządzenie ma oferować standardowy zestaw funkcji, wśród których znajdą chociażby przewijanie i zatrzymywanie filmów i muzyki czy dostosowywanie głośności. Pilot nie będzie się zatem zbytnio różnił od podobnych urządzeń dedykowanych konsoli Xbox 360.

Brytyjski Amazon informuje, że pilot zostanie wyposażony w podświetlane przyciski, które będą zaczynały świecić, kiedy tylko urządzenie zostanie wzięte do ręki. Ma posiadać także miękkie sylikonowe wykończenie. Więcej na razie nie wiadomo.

Na stronie brytyjskiego Amazona pojawiła się również informacja na temat ceny i dokładnej daty premiery urządzenia. Pilot ma zadebiutować już 4-ego kwietnia i będzie kosztował 19,99 funtów, czyli około 100 złotych. Podobny pilot, tyle że dedykowany konsoli Xbox 360, kosztuje o połowę mniej.

Czy akcesorium takie rzeczywiście potrzebne jest konsoli, skoro wyposażona została ona w całkiem wygodny i łatwy w obsłudze Gamepad? Oceńcie sami.

Źródło: Amazon