Użytkownicy WP 8 zgłaszają liczne problemy z softem

Powszechnie przyjęło się przekonanie, że co drugi system operacyjny Microsoftu jest wart instalacji na naszych urządzeniach. Począwszy od świetnego Windowsa 98, którego zastąpił bardzo przeciętny Windows 2000, następcą którego był z kolei fenomenalny i używany do dzisiaj XP, skończywszy na bijącej rekordy „Siódemce” (poprzedzonej przez kiepską, choć niedocenianą Vistę) – sinusoida wzlotów i upadków Windowsa jest regularna jak fazy Księżyca. Z tego wyliczenia można wnioskować, że Windows 8 nie będzie cieszył się znaczną popularnością, co potwierdzają dotychczasowe wyniki sprzedaży. A że Windows Phone 8 jest nieodłącznym elementem najnowszej rodziny OS Microsoftu, także i tutaj nie jest najlepiej.
Telefony z WP 8 trafiły do użytkowników na zachodzie w okolicach początku listopada. Od tego momentu gigant z Redmond bombardowany jest wszelakimi zgłoszeniami dotyczącymi sprawności i stabilności Windows Phone 8. Problemy dotyczą przede wszystkim smartfonów Nokia i HTC, jako wiodących producentów telefonów opartych na WP8. Czego dotyczą zgłoszenia? Przede wszystkim ciągłych rebootów (restartów) i zawieszeń telefonu.
Na portalu WPCentral znajdziemy już ponad 140 tematów dotyczących tego właśnie problemu. Na rebooty skarżą się przede wszystkim użytkownicy HTC 8X i Nokii Lumii 920. Na stronie pomocy technicznej Microsoftu znalazło się aż 50 wątków dotyczących niekontrolowanych restartów. Także portale testujące aktualnie nowe smartfony z WP8 potwierdzają te dolegliwości.
Na dodatek Lumia 920 cierpi na niespotykany dotąd problem – bardzo krótki czas pracy baterii. Smartfony z Windows Phone 7 często były stawiane w tej kategorii wysoko ponad Androidem, a duża część ich użytkowników decydowała się zrezygnować z licznych dostępnych aplikacji pod OS Google właśnie z powodu znacznie dłuższej wytrzymałości baterii. Cóż, te czasy chyba bezpowrotnie minęły. Zarówno Microsoft, jak i blisko współpracująca z nim Nokia na razie milczą na temat problemów. Użytkownicy natomiast wyczekują upragnionych łatek, naprawiających choć częściowo dokuczliwe bugi.

Źródło: the verge