Uwaga! Nowe zagrożenie dla urządzeń z Androidem!

Strzeżcie się posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem, bowiem pojawiło się nowe zagrożenie! NQ Mobile Security Research Center odkryło nowy program malware, który, jeżeli nie zachowacie ostrożności, może napsuć Wam naprawdę sporo krwi i nerwów!
Program noszący nazwę UpdtBot rozprzestrzenia się poprzez SMSy zawierające zapytanie czy nie zechcielibyście zaktualizować Waszego oprogramowania. Akceptacja spowoduje zainstalowanie UpdtBota na naszym urządzeniu mobilnym.
Jakie zagrożenia niesie ze sobą ów program? Po zainstalowaniu UpdtBot łączy się automatycznie z Centrum Kontroli i Dowodzenia, które bez naszej wiedzy może wysyłać SMSy, wykonywać rozmowy telefoniczne oraz samodzielnie ściągać losowe aplikacje. Nie muszę chyba mówić, jakie to może mieć dla nas konsekwencje, szczególnie natury finansowej.
Według raportu NQ Mobile Security Research Center w tym momencie zarażonych może być nawet 160 000 urządzeń. Z każdą chwilą liczba ta wzrasta.
Jak najlepiej chronić się przed podobnymi zagrożeniami? Pamiętajcie, aby pobierać oprogramowanie jedynie z zaufanych źródeł. Najlepiej będzie jeżeli przed pobraniem zapoznacie się także z recenzjami i opiniami innych użytkowników na temat danej aplikacji.

Źródło: Ubergizmo