Ten robot to (niemal) doskonały tatuażysta przyszłości

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości, w większości salonów tatuażu nie będą pracować ludzie, a… roboty. Takie maszyny niosą za sobą wiele korzyści. Na przykład, potrafią prowadzić igłę do tatuażu znacznie stabilniej niż człowiek. Zobaczcie, jak jeden z robotów tatuażystów prezentuje się na wideo opublikowanym przez firmę Autodesk.
Nad pokazaną maszyną pracowali między innymi Pierre Emm oraz Johan da Silveira, którzy poznali się na studiach i stworzyli grupę Appropriate Audiences. Wcześniej, ta dwójka opracowała urządzenie o nazwie Tatoué – zmodyfikowaną drukarkę 3D, która potrafiła tworzyć tatuaże z pomocą igły.

David Thomasson – inżynier z firmy Autodesk, powiedział, że robot widoczny na wideo oraz wspomniana wcześniej drukarka mają wiele wspólnego. Zanim obydwie maszyny wykonają tatuaż, część ciała, która będzie tatuowana musi zostać przeskanowana. Następnie, wewnątrz komputerowego oprogramowania, tatuaż nakłada się na trójwymiarowy skan, a ostatecznie – w formie kodu przesyła się wszystkie te informacje robotowi.
Jeżeli dany tatuaż ma wykonać robot, istnieje gwarancja, że otrzymamy dokładnie taki wzór, jakiego sobie zażyczyliśmy. Niemniej, podczas procesu tatuowania musielibyśmy zachować idealny spokój i nie ruszać się nawet o milimetr – wszystko to jest konieczne, ponieważ maszyny nie potrafią reagować na nagłe sytuacje tak jak człowiek.
Chyba nie trzeba mówić, że tego typu projekt jest najzwyczajniej w świecie fajny. W końcu, ile osób może się pochwalić tym, że ich tatuaż został wykonany przez robota?

Źródło: The Verge