Te telefony Huawei dostaną aktualizację do Androida 6.0

Wczoraj Huawei opublikował dokładną listę urządzeń, które otrzymają aktualizację do najnowszej odsłony systemu Android – 6.0 Marshmallow. Jak na razie jest to spis dotyczący tylko urządzeń chińskich. Możemy tylko gdybać, czy wszystkie urządzenia w wersji międzynarodowej wymienione na stronie internetowej dostaną aktualizację, jednak powinniśmy być dobrej myśli. Przynajmniej widząc te listę mamy jakiś punkt zaczepienia.
Tak dokładnie prezentuje się lista:
– P8
– P8 Young
– Ascend Mate 7
– Mate S
– P8 max
– G8
– G7
– G7 Plus
– Honor 7
– Honor 7i
– Honor 6
– Honor 6 plus
– Honor X2
– Honor Play 4X
– Honor Play 4C
Tak jak już napisaliśmy, lista jak na razie dotyczy tylko chińskich klientów, jednak bardzo prawdopodobne, że wszystkie te urządzenia, które były sprzedawane na rynkach na całym świecie także dostaną aktualizację do najnowszego systemu Google. Jeśli dokładna lista dotycząca m.in. polskich modeli się ukaże, na pewno o tym poinformujemy.
Kiedy dokładnie aktualizacja ma trafić do telefonów chińskich użytkowników? Jak twierdzi Huawei, pierwsze modele mają zostać aktualizowane już w przyszłym miesiącu. Oznacza to, że chińska firma jako jedna z pierwszych będzie zmieniała oprogramowanie swoich produktów. To bardzo cieszy. Jeśli więc jesteście posiadaczami jednego z wyżej wymienionych modeli to na pewno możecie poczuć się chociaż troszeczkę pewniej i cierpliwie czekać na Androida 6.0.

Źródlo:GizmoChina