Tag Heuer zaprezentuje swój smartwatch 9 listopada! Znamy jego cenę

Szwajcarska firma Tag Heuer, produkująca zegarki z wyższej półki i znana ze sponsorowania licznych imprez sportowych, w których kluczowy jest pomiar czasu, pochwaliła się właśnie stroną Tag Heuer Connected. Oprócz historii marki, zaprezentowanej w atrakcyjny wizualnie sposób widoczny jest na niej licznik, odliczający czas do 9 listopada.
9 listopada właśnie do sprzedaży ma trafić pierwszy smartwatch Android Wear tego producenta. Nazwa strony internetowej jest nieprzypadkowa, bowiem futurystyczny zegarek od Tag Heuer nosi nazwę Tag Heuer Connected. Według wcześniejszych spekulacji najpewniej wykorzystywał on będzie układ Quark SoC od Intela.
Jean-Claude Biver w rozmowie z CNBC poinformował o cenie zegarka. Tag Heuer sprzedaje zegarki kosztujące grubo powyżej 10 000 dolarów, jednak swojego pierwszego smartwatcha firma wycenia na 1800 dolarów, czyli równowartość ok. 6700 złotych.Tag Heuer ConnectedBiver powiedział, że tak niska jak na Tag Heuera cena została ustalona z obawy o potencjalny brak zainteresowania. Stwierdził jednak, że Szwajcarów „uspokoili” przedstawiciele Apple, którzy uważają, że smartwatch ten mógłby kosztować nawet 1500 dolarów więcej i i tak cieszyłby się dużą popularnością.
Cieszymy się, że światem inteligentnych zegarków zainteresował się jeden z producentów klasycznych czasomierzy z wysokiej półki. Jesteśmy pewni, że z obawy o utratę doskonałej renomy Tag Heuer nie wypuściłby na rynek bubla. Z drugiej strony, być może producenci sprzętu elektronicznego po premierze smartwatcha Tag Heuer otrzymają swoisty wzór, za którym będą mogli podążać.

Źródło: Tag Heuer, CNBC