Tablety z Tegrą 3 za 199$ już latem!

Mimo że tablety stanowią jedną z najpopularniejszych kategorii urządzeń przenośnych dostępnych na rynku, nadal nie każdego stać na ich zakup. Kiedy decydujemy się na kupno konkretnego urządzenia zwykle zwracamy uwagę na cenę, później stosunek ceny do jakości, a w końcu na samą specyfikację.
Premiera Kindle Fire Amazona rozpoczęła rewolucję, która być może już wkrótce doprowadzi do drastycznego spadku cen tabletów przy jednoczesnym zachowaniu akceptowalnej specyfikacji. Jen-Hsun Huang, dyrektor generalny NVIDII, w wywiadzie dla New York Times zapowiedział, że dzięki zastosowaniu tańszych komponentów już tego lata doczekamy się pierwszych tabletów z SoC NVIDIA Tegra 3, których cena będzie oscylować w okolicy 199 USD.
Słowa dyrektora generalnego NVIDII zdają się potwierdzać plotki dotyczące 7-calowego tabletu Nexus tworzonego przez ASUSa i Google, który według krążących w Internecie plotek ma kosztować 169-199 USD.
Wiele do myślenia daje także opinia Jen-Hsun Huana na temat znajdującego się właśnie w produkcji Windowsa 8:

„Android nie rozwinął się w kierunku, w którym miałem nadzieję, że się rozwinie. Dla wielu ludzi praca nadal jest głównym powodem, dla którego decydują się na zakup komputera. Chcą mieć do dyspozycji sprawnie działającego Windowsa i Outlooka. Tablet działający pod kontrolą Windowsa 8 z Tegrą na pokładzie mógłby się bardzo dobrze sprawdzić”

Trzeba przyznać, że szykuje się nam lato pełne niespodzianek!

Źródło: New York Times