Specyfikacja OnePlus 6 oficjalnie potwierdzona

Specyfikacja OnePlus 6 została potwierdzona przez firmę OnePlus. Na kilka tygodni przed premierą urządzenia, chiński producent umieścił garść szczegółów dotyczących nowego flagowca na swojej oficjalnej stronie. Potwierdzono, że urządzenie korzystać będzie z procesora Snapdragon 845 i „do 8 GB RAM”. Drugie sformułowanie potwierdza istnienie słabszego wariantu z 6 GB pamięci. Pozostałej części specyfikacji nie potwierdzono, ale znajdziecie ją niżej w tym wpisie.
Chcecie zobaczyć oficjalne zdjęcie smartfona OnePlus 6? Proszę bardzo, mamy je. Potwierdza ono cechę przez wiele osób znienawidzoną: wycięcie w środkowej, górnej części ekranu. Moda na design smartfonów a la iPhone X trwa. Czy to źle? Korzystam obecnie z Huawei P20 Pro i powiem wprost: nie mam pojęcia o co chodzi wszystkim krytykom tego rozwiązania. Jeśli komuś ono przeszkadza, to Huawei pozwala „zakryć” wysepkę, ale… dlaczego miałaby ona komuś przeszkadzać? 😉
Tak, czy inaczej: oto fragment górnego panelu OnePlus 6, w pełnej krasie.Oneplus 6 notch oficjalne zdjęcieJak wyglądał będzie tylny panel smartfona? Tak, jak na poniższej fotografii. Widać, że producent przeniósł czytnik linii papilarnych na tą właśnie część obudowy. Oznacza to, że z przodu ramki zostaną ograniczone do absolutnego minimum. Osobiście wolę czytnik linii papilarnych umieszczane w przycisku Home, ale… co kto lubi! Wiem, że wśród Was jest wielu zwolenników czytników na tylnym panelu.Oneplus 6 notchZdjęcie zdradza również obecność portu USB Typu C (jakżeby inaczej) oraz gniazda jack 3.5 mm.
Wcześniejszy przeciek z Chin potwierdził nasze wcześniejsze doniesienia na temat specyfikacji smartfona OnePlus 6. Kawałek papieru wygląda wprawdzie jak świeżo wyjęty z drukarki i nie jest tym samym, co specyfikacja wydrukowana na opakowaniu, ale…OnePlus A6000OnePlus A6000, czyli OnePlus 6, korzystał będzie z układu Qualcomm Snapdragon 845. Na dokładkę otrzyma on 6 lub 8 GB pamięci RAM oraz 128 lub 256 GB pamięci na dane. Na wydrukowanej kartce jest informacje jedynie o słabszym z wariantów. OnePlus 6 zostanie wyposażony w ekran AMOLED o sporej przekątnej 6.28-cala i rozdzielczości 1080×2280 pikseli. Oznacza to proporcje 19:9, a nie 18:9 (2:1).Cena OnePlus 6 Na specyfikacji widnieje też podwójna tylna kamera z sensorami 20 + 16 Mpix i dwoma obiektywami f/1.7. Z przodu powinna znaleźć się kamerka 20 Mpix z obiektywem f/2.0. Urządzenie zasilane przez baterię o pojemności 3450 mAh cechowała będzie grubość na poziomie 7.5 mm. Co ciekawe, OnePlus 6 ma korzystać od razu na starcie z Androida 8.1.
Droższy wariant OnePlus 6, wyposażony w 8 GB RAMu i 256 GB pamięci na dane ma kosztować 749 dolarów. Takie informacje napływają do nas z Chin. Wersja 6/128 będzie tańsza o 100 dolarów i kosztowała będzie 649 dolarów.