Sony Xperia Z5 na prowadzeniu w rankingu fotograficznym DxOMark Mobile

Eksperci laboratoriów DxO przyznali Xperii Z5 imponującą liczbę 87 punktów, co daje najlepszą ocenę pośród wszystkich urządzeń kiedykolwiek testowanych przez DxO. Eksperci byli pod szczególnym wrażeniem szybkiego autofocusa w aparacie (najszybszy autofocus w smartfonie) oraz lampy błyskowej, zachwalając doskonałą ekspozycję, dobrze zrównoważony balans bieli oraz zachowanie szczegółów w zdjęciach wykonywanych w słabym świetle.

Zauważając duże możliwości Xperii Z5 podczas nagrywaniu filmów przy użyciu SteadyShotTM oraz trybu Intelligent Active Mode, stwierdzono, iż stabilizacja obrazu w Xperii Z5 jest doskonała. W połączeniu z bardzo dobrym autofocusem daje to smartfonowi Xperia Z5 znaczną przewagę nad innymi urządzeniami.

Wysoka pozycja w rankingu DxOMark nadzorowanym przez DxO Labs, który zrzesza ekspertów z branży to najlepszy z możliwych wyróżnik, jaki może uzyskać smartfon w dziedzinie obrazu i filmu. Przez wiele lat DxO zajmował się oceną i testowaniem aparatów z obszaru tradycyjnej fotografii.

Źródło: inf. prasowa