Sony SmartWatch – kompan smartfonów z Androidem

Najwyraźniej firma Sony była zadowolona wynikami sprzedaży gadżetu Sony Ericsson Live View, bo oto wypuściła do sprzedaży kolejny urządzenie, które z jednej strony przybiera postać zegarka, a z drugiej oferuje możliwość – co prawda ograniczonego – kontrolowania smartfona „na odległość”. Mowa o Sony SmartWatch, czyli „sprytnym” zegarku, dzięki któremu sprawdzicie maila, odczytacie powiadomienia z serwisów społecznościowych lub SMS-y, zmienicie piosenkę odtwarzaną na smartfonie i zapewne wiele więcej, bo w końcu przedrostek „Smart” do czegoś zobowiązuje. A! Zapomniałbym, SmartWatch służy także jako zwykły zegarek. No!
Jeżeli więc odczuwacie palącą potrzebę, by wejść w posiadanie kolejnego gadżetu, dzięki któremu będzie mogli kontrolować telefon przechowywany w kieszeni, to może warto zainteresować się specyfikacją SmartWatch. Przede wszystkim urządzenie wyposażono w panel OLED o przekątnej 1.3″ i rozdzielczości 128 x 128 pikseli. Współpracuje ono ze wszystkimi smartfonami z Androidem (od wersji 2.1), w tym też konkurencyjnych producentów (Samsung, HTC, LG itd.). W pamięci urządzenia zapisano 15 aplikacji do synchronizacji danych z m.in. takich serwisów jak: Facebook, Twitter, czy poczta e-mail. Więcej widżetów będzie można wgrać wg własnego zapotrzebowania.

W odróżnieniu do Motoroli MOTOACTV, tutaj brakuje funkcji dedykowanych sportowcom. Ma to swoje odzwierciedlenie w cenie, która w przypadku gadżetu japońskiego producenta jest o sto dolarów niższa i wynosi 150 dol. Wciąż jednak ok. 500 zł to – przynajmniej moim zdaniem – całkiem sporo, jak za zegarek, który trzeba będzie co chwilę ładować, a jego dodatkowe funkcje raczej nie są chyba nikomu niezbędne.

Źródło: Sony, Android Authority