Słuchawki wbudowane w obudowę smartfona – genialne!

Rozwiązanie, jakie proponuje Yuljae Lee, projektant Integrated Case Earphone (iCE), stanowi odpowiedź na problemy, z którymi borykają się użytkownicy odtwarzaczy muzycznych. Z jednej strony zdarza im się zwyczajnie zapomnieć zabrać ze sobą słuchawki mimo chęci słuchania muzyki w drodze, z drugiej zaś, kable słuchawek należą do wyjątkowo złośliwych – plączą się jak szalone.
A gdyby tak obudowa smartfona mogła rozwiązać wszystkie te problemy? Kabel byłby zintegrowany z dedykowanym etui, a zatem problem zapominania słuchawek przestałby istnieć. Podobnie dałoby się dzięki temu ograniczyć plątaninę kabli – nieużywane słuchawki, zwinięte, skrywałyby się wewnątrz obudowy (trochę na wzór kabla od odkurzacza).
System zakłada, że słuchawki wyciągałoby się z dwóch narożników smartfona, a mocniejsze szarpnięcie kabla powodowałoby ich zwijanie. Mało tego, kable byłyby płaskie (podobnie jak np. w słuchawkach Beats), a zatem byłyby wyjątkowo przyjazne w trakcie użytkowania.

Podobnie jak ostatnio opisywana przeze mnie „długopisowa drukarka” (Pen Printer), tak i to rozwiązanie stanowi jedynie ciekawą, aczkolwiek wykonalną, koncepcję. Na razie nie możemy stwierdzić, czy autorzy zdecydują się faktyczną produkcję. Być może środki na rozruch prac badawczych zaczerpną drogą serwisu crowdfundingowego – kto wie. Pomysł wydaje się jednak trafny, a właściwie jedyną jego wadą jest powiększenie wymiarów smartfona, a konkretnie jego szerokości.

źródło: yankodesign