Samsung prezentuje Galaxy S6 i S6 Edge

W przeciwieństwie do HTC, które pokazało tylko jednego smartfona, Samsung pokazał aż dwa. Galaxy S6 ma przypaść do gustu osobom, które lubią standardowe, ale dobre rozwiązania, a z kolei S6 Edge celuje w klientów, którzy lubią spróbować nowych doświadczeń z telefonami.

W tym roku Samsung postawił zdecydowanie na jakość wykonania. Do lamusa odszedł przez wielu krytykowany Samsung, a na pokład zawitało wszechobecne w smart fonie szkło i detale wykonane z metalu.Za to należy się ogromny plus producentowi z Korei Południowej.Samsung Galaxy S6 posiada ekran Super AMOLED o przekątnej 5,1 cala wyświetlający obraz w rozdzielczości QHD. Wyświetlacz jest pokryty najnowszą generacją szkła Gorilla Glass oznaczoną numerem 4. Tym razem producent zdecydował się na użycie tylko jednego rodzaju procesorów i jest to Exynos 7 Octa, który posiada aż osiem rdzeni. W środku znajdziemy też 3 GB pamięci RAM DDR4. Do wyboru będziemy mieli także 32, 64 lub 128 GB pamięci flash.

Zdjęcia będziemy mogli wykonywać aparatem 16 MPix z optyczną stabilizacją obrazu. Z kolei z przodu urządzenia znajdziemy aparat o rozdzielczości 5 MPix.Prawda okazały się jednak plotki o dość niewielkiej pojemności baterii, która wynosi 2550 mAh.

Urządzenie będzie obsługiwane za pomocą systemu Android 5.0 Lollipop z kolejną wersją nakładki TouchWiz.

Galaxy S6 Edge w gruncie rzeczy nie różni się bardzo do swojej płaskiej wersji. Największa różnica jest oczywiście zakrzywiony ekran. Wersja Edge posiada wyświetlacz o przekątnej 5,1 cala, który także wyświetla obraz QHD. Jest to jednak ekran typu OLED. Zakrzywione części ekranu mają mieć wiele dodatkowych opcji, które zauważymy choćby w przypadku otrzymania jakiegoś powiadomienia.

Zmiana występuje także w przypadku baterii. Jest ona jednak niewielka, ponieważ Galaxy S6 Edge otrzymało baterię o pojemności większej o 50 mAh od swojego płaskiego brata.

Obydwa telefony są wyposażone w czytnik linii papilarnych, który podobno działa bardzo dobrze i jest bardzo dokładny.Sporym mankamentem obydwu modeli jest jednak zastosowanie niewymienialnej baterii, pomimo tego, że Samsung jeszcze niedawno krytykował innych producentów za wybranie takiego rozwiązania. W Internecie już pojawiły się plotki o tym, że baterie mogą mieć wyznaczoną określoną długość życia, tak aby zmusić następnie posiadaczy telefonów do jej wymiany. Trudno jednak Wierzyc takim informacjom.

Samsung Galaxy S6 i S6 Edge będą dostępne w pięciu kolorach. Są to: biały, czarny, niebieski, zielony i złoty. Mają trafić do sprzedaży już 10 kwietnia w 20 krajach. Poznaliśmy także ich przedsprzedażowe ceny. Nie są one jednak niskie. Za S6 w wersji 32 GB przyjdzie nam zapłacić 700 euro, co oznacza równowartość około 2900 złotych. Najtańsza wersja S6 Edge ma kosztować 850 euro czyli około 3500 złotych. Najdroższy model, czyli S6 z 128 GB pamięci flash ma kosztować  1050 euro, czyli prawie 4400 złotych.