Samsung Galaxy K został oficjalnie zaprezentowany

Opis Samsunga Galaxy K wypada zacząć od aparatu fotograficznego, który wyposażony został w przystosowaną do pracy w słabym świetle matrycę BSI-CMOS 20,7mpx, 10-krotne powiększenie optyczne i ksenonową lampę błyskową.

Producent zadbał również o to, żeby nie zabrakło najważniejszych funkcji związanych z wykonywaniem zdjęć, takich jak chociażby optyczna stabilizacja obrazu czy automatyczna regulacja ostrości. Na tym jednak nie koniec! Tryb Pro Suggest zaoferuje użytkownikom pięć zoptymalizowanych ustawień filtrów. Z kolei Selfie Alarm pozwoli na wykonywanie własnych zdjęć z czasowym opóźnieniem, co pozwoli lepiej się do nich przygotować.

Działający pod kontrolą Androida 4.4 KitKat Samsung Galaxy K ma 4,8-calowy ekran dotykowy Super AMOLED, pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Nad nim znajduje się 2-megapikselowa kamera przednia, umożliwiająca prowadzenie wideorozmów.

Sercem smartfona jest procesor wyposażony w cztery rdzenie taktowane częstotliwością 1,3 GHz i dwa rdzenie z zegarem 1,7 GHz. Urządzenie ma 2 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej. Wbudowany czytnik kart microSD pozwala na powiększenie bazowej pojemności.

Źródło: Slashgear