QNAP HS-251+ to pasywnie chłodzony serwer NAS

Wśród funkcji multimedialnych QNAP HS-251+ znajdziemy na przykład wsparcie dla szerokiego spektrum aplikacji multimedialnych czy złącze HDMI pozwalające na podłączenie urządzenia bezpośrednio do telewizora, transkodowanie w trybie offline lub nawet w czasie rzeczywistym. Oczywiście ta ostatnia funkcja wymaga od serwera NAS sporej mocy obliczeniowej, dlatego model ten został wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Celeron pracujący z częstotliwością 2 GHz oraz 2 GB pamięci DDR3L. Taka konfiguracja powinna zapewnić odpowiednią moc, by zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników domowych.

Oczywiście konstruktorzy modelu QNAP HS-251+ nie zapomnieli o tak istotnej sprawie jak odpowiedni wygląd. W końcu czasy, kiedy domowy serwer był wstydliwie chowany przed wzrokiem dawno już minęły. Dlatego też kompaktowa obudowa mogąca pomieścić dwa dyski o pojemności do 8 TB została zaprojektowana nie tylko pod kątem użyteczności, ale również stylu.

Bardzo ważną zaletą QNAP HS-251+, która doskonale wpasowuje się w schemat urządzenia stworzonego z myślą o rozrywce, jest brak aktywnego chłodzenia obudowy. Wszak nic tak nie psuje przyjemności z delektowania się filmem czy muzyką jak włączający się nagle wiatrak generujący niepotrzebny szum. Dlatego też, jako ukłon w stronę wszystkich wielbicieli bezszelestnej rozrywki, inżynierowie firmy QNAP zaprojektowali obudowę w taki sposób, by żadne dodatkowe chłodzenie nie było potrzebne, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się odtwarzanymi multimediami bez żadnej przeszkody.

Najnowszy QNAP HS-251+ pracuje pod kontrolą docenionego przez wielu użytkowników systemu QTS 4.2, charakteryzującego się bardzo prostą konfiguracją, zarządzaniem oraz łatwością codziennego użytkowania. Mimo, że urządzenie to jest bardzo zaawansowane, graficzny interfejs dostępny z poziomu przeglądarki jest przyjazny nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Pozwala on na bezproblemową organizację i udostępnianie multimediów, backup plików oraz synchronizację z innymi urządzeniami domowymi, takimi jak telefony, komputery czy domowe centrum rozrywki. Co więcej, HS-251+ wspiera urządzenia obsługujące standardy Bluetooth, USB, HDMI, DLNA, Apple TV oraz Chromecast, dzięki czemu strumieniowe odtwarzanie zdjęć, muzyki czy filmów jest wyjątkowo wygodne, bez względu na rodzaj używanego urządzenia odbiorczego oraz na to, gdzie aktualnie się znajdujemy.

Urządzenie pozwala na obsługę do dwóch dysków o pojemności do 8 TB (oraz połączenie ich w RAID 0 bądź RAID 1 zapewniający ochronę danych przed utratą), co powinno zaspokoić potrzeby większości użytkowników domowych. Jeśli jednak nasze potrzeby okażą się większe, nie będziemy zmuszeni do wymiany posiadanego sprzętu na nowy. QNAP HS-251+ jest bowiem w pełni kompatybilny z obudowami rozszerzającymi takimi jak ośmiozatokowa obudowa UX-800P czy pięciozatokowa UX-500P. Pozwala to na rozszerzenie przestrzeni dyskowej do aż 80 TB, co jest pojemnością, która powinna wystarczyć na lata przechowywania naszej, nawet najbardziej rozbudowanej kolekcji multimediów.

Nowy model HS-251+ Silent NAS jest już dostępny w sprzedaży w cenie 1399 złotych.

Źródło: inf. prasowa