Produkcja Wii w Japonii dobiega powoli końca

Konsola Nintendo Wii zadebiutowała na rynku pod koniec 2006 roku. Na przestrzeni siedmiu lat sprzedała się na całym świecie w liczbie ponad 100 milionów egzemplarzy (stan na dzień 30 czerwca 2013 roku), w tym 12,7 miliona sztuk w samej tylko Japonii.

Niedługo po premierze konsola Nintendo Wii prześcignęła w liczbie sprzedanych egzemplarzy zarówno PlayStation 3, jak i Xboksa 360, stając się tym samym najlepiej sprzedającą się konsolą w historii. Mimo tak dobrych wyników producent podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji urządzenia w Japonii.

„Produkcja zostanie wkrótce zakończona” – czytamy na oficjalnej stronie Nintendo.

Dzień ten musiał w końcu nadejść, tym bardziej, że następca Wii już od prawie roku znajduje się w sprzedaży. Użytkownicy raczej nie zauważą zniknięcia konsoli z rynku, ponieważ Wii U jest wstecznie kompatybilna. Niewykluczone nawet, że decyzja Nintendo o zaprzestaniu produkcji przyczyni się do wzrostu zainteresowania Wii U.

Minie jeszcze trochę czasu zanim ostatecznie pożegnamy się z Wii. Tymczasem Microsoft i Sony zapewniają, że Xbox 360 i PlayStation 3 jeszcze przez jakiś czas będą nam towarzyszyć, ale zweryfikuje to pewnie dopiero rzeczywistość.

Źródło: VG247