PC V600F – nietypowa obudowa typu mini tower

Lian-Li, tajwańska firma znana przede wszystkim z produkcji wszelkiej maści akcesoriów komputerowych, ma zamiar wprowadzić na rynek kolejną obudowę typu mini tower. Nowy model, noszący nazwę PC V600F, będzie charakteryzował się  bardzo nietypowym i ciekawym design’em. Obudowa, która wykonana zostanie w całości z aluminium, trafi do sklepów w trzech wersjach: srebrnej, czarnej i czerwonej.
PC V600F jest kompatybilny z płytami głównymi micro ATX i mini-ITX. Dzięki wykorzystaniu tego standardu komputery zużywają mniej energii, ale, niestety, mają ograniczone możliwości rozbudowy. Jak na mini tower przystało, PC V600F ma stosunkowo niewielkie wymiary, które wynoszą 190 x 390 x 470mm, oraz wagę, która nie przekroczy 5 kg. Ograniczona ilość miejsca sprawia, że w obudowie będzie można umieścić dwa urządzenia 5,25-calowe, dwa 2,5-calowe oraz pięć 3,5-calowych.
Panel I/O został umieszczony w górnej części obudowy dzięki czemu będziemy mieli do niego stosunkowo łatwy dostęp, chyba że nasza obudowa stoi na, a nie pod blatem biurka. Wyposażony zostanie w dwa porty USB 3.0, jeden eSATA oraz dwa wejścia audio.
Za chłodzenie odpowiedzialne będą trzy 120. milimetrowe wiatraczki, z których dwa, umieszczone z przodu, zostaną podświetlone diodami LED. Cena urządzenia, bez podatku VAT, będzie wynosiła około 225 USD, czyli mniej więcej 620 zł.