Oficjalne informacje o Samsungu Galaxy S III

Plotki na temat najnowszego flagowego telefonu Samsunga pojawiają się w sieci co kilka dni. Do tej pory firma milczała pozostawiając je bez komentarza. Dziś jeden z dyrektorów Samsunga w końcu potwierdził niewielką część specyfikacji technicznej smartfona. Wiadomo również, że jego premiera nie odbędzie się w kwietniu jak wynikało z wcześniejszych przecieków.
Obecnie najbardziej prawdopodobnym terminem oficjalnej prezentacji Samsunga Galaxy S III jest połowa maja. Dziś oficjalnie potwierdzono, że flagowy smartfon firmy zostanie wyposażony w 4-rdzeniowy układ Exynos, który co ciekawe będzie zawierał w sobie moduł LTE. Zdaniem Samsunga takie rozwiązanie znacząco obniży pobór energii, a więc wydłuży działanie urządzenia bez potrzeby ładowania. Firma stwierdziła, że zewnętrzny moduł LTE jest sporym obciążeniem dla akumulatorów współczesnych smartfonów.
Jeśli chodzi o sam procesor to nie zdradzono żadnych szczegółów, są dwie możliwości – 32nm wersja popularnego układu Cortex-A9 lub jego nowsza odsłona – Cortex-A15. Jeśli chodzi o GPU wiadomo, że będzie to układ Mali, najprawdopodobniej nowa jednostka oznaczona symbolem T604. Możliwe jednak, że Samsung zdecydował się na odświeżoną wersję układu 400MP (znany z modelu Galaxy S II). Tak czy siak, najnowszy smartfon firmy będzie zapewne jednym najwydajniejszych na rynku, pozostaje jedynie czekać na oficjalną premierę, która nastąpi w najbliższych miesiącach.

Źródło: GSMARENA