Nikon 1 J2 – bezlusterkowiec po raz drugi

Japoński producent rozwija ofertę aparatów bezlusterkowych – światło dzienne ujrzało kolejne tego typu urządzenie, czyli Nikon 1 J2. Co ciekawe, firma wprowadzi też do sprzedaży nowy obiektyw – Nikkor 11-27,5 mm f/3,5-5,6, oraz specjalną, wodoodporną obudowę.
Coż, w stosunku do poprzednika, Nikon 1 J2 zmiany oferuje raczej kosmetyczne – aparat wyposażono bowiem w ten sam, 10-megapikselowy sensor CMOS, procesor obrazu Expeed 3 oraz hybrydowy autofokus. Wszyscy użytkownicy dostaną także opcję nagrywania filmów w rozdzielczości 1980 x 1020 pikseli i  zdjęcia seryjne, wykonywane z prędkością 10 kl/s.
Funkcje, takie jak inteligentne wybieranie ujęcia lub tryb ruchomego zdjęcia, nie są już w bezlusterkowcach Nikona żadną nowością, więc nie ma sensu jakoś szczególnie się o nich rozpisywać. Jedynym „newsem” w wypadku urządzenie jest wyświetlacz – ma on przekątną wynoszącą 3-cale i rozdzielczość 921 tysięcy punktów.

Warto wspomnieć jednak „co nieco” o włączaniu i wyłączaniu aparatu za pomocą obiektywu – kiedy go chowamy, aparat się „gasi”, kiedy zaś wysuwamy, jest on włączony i gotowy do pracy.
Nikon 1 J2 ma być oferowany w kilku wersjach kolorystycznych. Przewidywana cena to około 549.95 dolarów za sztukę.
Źródło: ubergizmo,