myTaxi Lite – aplikacja wyświetli gwarantowane ceny przejazdów

Aktualizacja aplikacji myTaxi w wersji 8.8 wprowadza nową opcję o nazwie Lite. Usługa myTaxi Lite działa w siedmiu miastach w Polsce, pozwalając poznać cenę kursu jeszcze przed jego odbyciem. Cena kursu jest gwarantowana i niezmienna, niezależnie od opóźnień na trasie. Jest ona widoczna na kafelku „Lite” na dolnym menu ekranu głównego aplikacji, po określeniu adresów: docelowego i odbioru.
Skorzystanie z opcji Lite niesie ze sobą pewne konsekwencje. Raz wybranej trasy nie można zmienić, a po drodze nie są dopuszczalne postoje. Jak zapewne się domyślacie utrudnienia te nie będą istotne dla absolutnej większości osób korzystających z przejazdu taksówką. Oczywiście kurs można przerwać wcześniej, jednak opłata pozostanie niepomniejszona.
Usługa myTaxi Lite wystartowała w GOP (konurbacja śląska), Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Kursy Lite podczas pilotażu tej usługi, mogą rozpoczynać się tylko na terenie jednego z miast. Natomiast punkt poza miastem może zostać wybrany jako miejsce docelowe.
Obecnie trwa promocja, w ramach której wszystkie przejazdy Lite są tańsze o 50%.

Firma myTaxi zapowiedziała, że rozwiązanie jest korzystne zarówno dla pasażerów, jak i taksówkarzy. Pasażer jeszcze przed rozpoczęciem kursu wie, ile za niego zapłaci. Kierowca nie będzie stratny, bowiem ewentualną różnicę w stawce pomiędzy przejazdem Lite i standardowym pokrywa myTaxi.