Microsoft zapłaci 100 000 dolarów za wykrycie luki w Windowsie 8.1

James Forshaw – tak nazywa się zwycięzca tego nietuzinkowego konkursu, który otrzyma od Microsoftu dokładnie 109 000 dolarów. 100 000 dolarów to kwota za wykrycie luki w Windows 8.1, natomiast dodatkowe 9000 dolarów to premia za znalezienie luki w Internet Explorer 11.

Forshaw przedstawił bardzo dokładnie zupełnie nowy sposób ataku, jaki mogą przeprowadzić hakerzy. Ta wiedza pozwoli Microsoftowi na ochronę swoich użytkowników przed całą masą nowych ataków. Nic więc dziwnego, że Microsoft wypłacił mu sumę, która początkowo była przeznaczona na wypłatę dla wszystkich uczestników.

Microsoft zapłaci 100 000 dolarów za lukę w Windowsie 8.1Wygląda na to, że James Forshaw może rozpocząć współpracę z Microsoftem, ponieważ gigant zaproponował mu jeszcze więcej pieniędzy, jeżeli tylko pomoże firmie w udoskonaleniu bezpieczeństwa całej platformy.

Microsoft informuje również, że konkurs się nie zakończył, więc tym samym, jeżeli ktoś znajdzie kolejną lukę w systemie Windows 8.1, to pieniądze dla tej osoby na pewno się znajdą.

Źródło: microsoft