Micron posiada w pełni funkcjonalne moduły pamięci DDR4

Pamięci DDR3 już jakiś czas temu na dobre zagościły w zestawach komputerowych. Są standardem. Na chwilę obecną są one stosunkowo tanie, a przy tym naprawdę wydajne. Mimo tego, że nie jesteśmy póki co gotowi na wprowadzanie pamięci DDR4 producenci elektroniki nie próżnują.
Firma Micron ogłosiła wczoraj, że opracowała pierwsze, w pełni funkcjonalne moduły pamięci RAM DDR4. W najbliższym czasie mają zostać one dostarczone do partnerów biznesowych firmy. Najnowsze kości mają być dwukrotnie wydajniejsze od modułów DDR3. Przy tym będą wytwarzane w procesie technologicznym 32nm, co pozwoli na zmniejszenie napięcia do 1.2V i zaoszczędzenia około 40% zużycia energii. Według najnowszych informacji ich taktownie będzie mieściło się w zakresie 2133 – 3200 MHz. Niestety, nie możemy liczyć na wsteczną kompatybilność pamięci, jak zwykle w przypadku RAMu. Dokładne informacje o zaletach pamięci DDR4 znajdują się nastronie producenta.
Masowa produkcja nowych kości ma ruszyć pod koniec roku, a sprzedaż powinna wystartować początkiem przyszłego. Początkowo pamięci znajdą się zapewne w zestawach serwerowych. Dopiero później, powoli będą wkraczały do domu przeciętnego Kowalskiego.
Źródło: vr-zone