Mac OS X Lion na fizycznych nośnikach

W ciągu ostatnich dni Apple odświeżyło serieMacBooków Air, monitorówThunderbolt Display i komputerówMac Mini. Powiew świeżości dotknął również oprogramowania, a to za sprawą nowego systemu operacyjnego –Mac OS X Lion. Jak się okazuje, użytkownicy nie mogą się wręcz obejść bez nowinek od giganta z Cupertino, oto bowiem Lion tylko w pierwszym dniu został pobrany z Mac App Store aż milion razy.
Póki co, system dostępny jest wyłącznie w dystrybucji cyfrowej (jest też zainstalowany na nowym sprzęcie) w cenie 29 dol. W sierpniu do sprzedaży trafi także na fizycznym nośniku. Nie będzie nim jednak płyta, ponieważ większość MacBooków nie posiada czytnika optycznego, a pendrive.
Całe szczęście, że Apple zdecydowało się na ten krok. W końcu nie każdy może pozwolić sobie na pobranie 4 gigabajtów danych. Jest jednak i druga strona medalu – cena. Pendrive z OS-em będzie kosztował aż 69 dol., a więc przeszło dwa razy więcej, niż za wersję do pobrania. Czym jest jednak dodatkowe 120 zł w obliczu możliwości posiadania kolejnego białego gadżetu z logiem Apple’a? 😉