LG EA93 – długość ma znaczenie?

Wymarzone narządzenie pracy i rozrywki. Swoje zastosowanie może odnaleźć nie tylko w biurze, ale również w domu. Co ciekawe, udowadnia przy tym, że nie tylko ogólny rozmiar, ale w szczególności długość ma znaczenie. Oczywiście, mowa o monitorze LG EA93 – urządzeniu, które format obrazu 21:9 ma szansę wprowadzić pod strzechy.
Najnowsze dziecko południowokoreańskiego producenta jeszcze w tym miesiącu pojawi się na rodzimym rynku firmy. Co ciekawe, dostępność monitora nie zostanie ograniczona tylko do Korei, ale oferta obejmie również rynki światowe. Zagraniczne serwisy donoszą, że sprzęt w pozostałych krajach zadebiutuje jeszcze przed końcem 2012 roku.

Czym model LG EA93 się wyróżnia? Przede wszystkim mocno niestandardowymi proporcjami wyświetlanego obrazu – 21:9. Niestandardowe nie oznacza jednak w tym wypadku złe, ponieważ takie właśnie parametry sprzyjają wielozadaniowości. Oczywiście, na rzecz wykonywaniu kilku rzeczy na raz wpływa także całkiem spora powierzchnia pracy – 29-cali – oraz funkcja jednoczesnego wyświetlania obrazu z czterech różnych źródeł. Monitor wykorzystuje przy tym rozdzielczość 2560 x 1080 pikseli.

Cena LG EA93 dla koreańskich sklepów wyniesie około 630 dolarów. Niestety, nie wiemy w jakim stopniu przełoży się to na ceny dla państw europejskich.

Źródło: LG, ubergizmo,