Konferencja Oculus: Minecraft, filmy i seriale w VR

Na wczorajszej konferencji Oculus Connect 2 zaprezentowano szeroką gamę usług, które już niedługo pojawią się w serwisach obsługujących zestawy do wirtualnej rzeczywistości. Nowe programy będą dostępne dla zestawu Gear VR, który najnowsza wersja już w listopadzie zadebiutuje na amerykańskim rynku.
Pierwszą nowością jest obecność ogromnych serwisów oferujących dostęp do filmów i seriali, takich jak Netflix czy Hulu i TiVo. Aplikacja tego pierwszego serwisu już teraz dostępna jest dla posiadaczy Gear VR. Hulu i TiVo mają się pojawić niebawem. Razem z nimi zadebiutują aplikacje serwisów Vimeo oraz Twitch. Posiadaczom zestawów VR Samsunga zostaną udostępnione także filmy 20th Century Fox, Lionsgate oraz filmy zamieszczone na Facebooku.
Jak to wszystko będzie wyglądało w zestawie VR? Z opublikowanych zdjęć możemy wnioskować, ze użytkownik znajdzie się w wirtualnym pomieszczeniu, a w przestrzeni przed oczyma będą mu wyświetlane treści, które chce obejrzeć. Usługi te ni będą się aż tak bardzo różniły od znanego nam sposobu oglądania filmów.Trochę bardziej przekonujące wydaje się być Oculus VR Cinema, które w najbliższym czasie wzbogaci się o ponad 100 filmów od wytwórni Fox. Użytkownik korzystający z tej usługi (która już została zaprezentowana jakiś czas temu) znajdzie się w ogromnej wirtualnej sali kinowej. Przed jego oczyma znajdzie się wielki ekran, na którym będą wyświetlane filmy. Użytkownik będzie mógł wybrać, czy chce oglądać treści w 3D lub 2D (oczywiście jeśli opcja 3D będzie dostępna). I chodź nie będzie to dokładnie to samo, co widzieliśmy na prezentacjach gier VR, to Fox twierdzi, że pracuje nad „pełną wersją VR” filmu Marsjanin. Byłby to pierwszy pełnometrażowy film stworzony właśnie z taka opcją. Niebawem zobaczymy jak dokładnie będzie to wyglądało – z pewnością Oculus nie zapomni się tym pochwalić. Kolejną ważną informacją, która pojawiła się na konferencji jest fakt, że w produkcji jest obecnie gra Minecraft stworzona specjalnie dla Oculus Rift. Taką wersję mogliśmy zobaczyć już na prezentacji Hololens firmy Microsoft. Użytkownik będzie mógł poruszać się w grze za pomocą kontrolerów Oculus Touch, a za pomocą samego urządzenia Oculus Rift będzie mógł swobodnie rozglądać się dookoła. Ta informacja na pewno ucieszy fanów gry Minecraft, bowiem oculus Rift z pewnością pojawi się na rynku znacznie wcześniej niż Hololens Microsoftu.


Prezentacja kontrolera Oculus Touch

Za pomocą Oculus Touch pogramy także w najnowszą grę studia Epic Games, która została specjalnie stworzona dla zestawu Oculus Rift i jego oryginalnych kontrolerów. Gra nosi nazwę Bullet Train, która będzie działała w oparciu o silnik Unreal Engine 4.  Demo nowej gry możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Źródło: Oculus, Engadget