GTA V w wersji na PC dopiero w 2014 roku?

GTA V – gra, która bije wszelkie możliwe rekordy w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jednak do swojej kolekcji może zaliczyć również jeden niechlubny wyczyn, a mianowicie długość oczekiwania na wersję PC. Posiadacze komputerów stacjonarnych są pomijani i tracą cierpliwość, twierdzą również, że firma Rockstar Games zupełnie się nimi nie przejmuje.

Nie ma co się dziwić, że ta grupa fanów tak to odbiera, skoro termin premiery wersji na PC stale się oddala. Początkowo gra miała pojawić się w listopadzie bieżącego roku wraz z wersją na konsole nowej generacji. Jednak teraz okazuje się, że brytyjski serwis Eurogamer dotarł do zupełnie nowych informacji, które rzekomo pochodzą z wiarygodnego źródła. Według nich GTA V w wersji na PC pojawi się dopiero w pierwszym kwartale 2014 roku.

Sytuacja jest bliźniaczo podobna do tej z premiery GTA 4, które ukazało się na PlayStation 3 i Xbox 360 w kwietniu 2008 roku, natomiast na PC w grudniu 2008 roku.

Serwis wysłał również zapytanie o oficjalne stanowisko Rockstar Games. Niestety w odpowiedzi uzyskał odwołanie do artykułu opublikowanego w lipcu, w którym użyto słów „nie ma nic do ogłoszenia w sprawie wersji PC i na konsole nowej generacji”.

Warto również dodać, że prawie 600 000 osób podpisałointernetową petycję, domagając się wydania GTA V w wersji na PC. Może Rockstar Games w końcu wysłucha głosu ludu.

Wydaje się, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem tej kwestii jest uzbrojenie się w cierpliwość.

 

Źródło: eurogamer