Gry Nintendo wracają do Polski

28-ego lutego 2013 roku dobiegła końca umowa pomiędzy Nintendo i firmą Stadlbauer, która była dystrybutorem japońskiego giganta na polskim rynku. Jako że nikt nie palił się ze znalezieniem zastępstwa, produkty Nintendo szybko zniknęły z rynku.

Nie ma się czemu dziwić, w końcu japoński producent cieszy się znacznie większą popularnością na zachodzie Europy i w Japonii, gdzie może pochwalić się naprawdę dużym gronem fanów. W Polsce Nintendo zdecydowanie ustępuje Microsoftowi i Sony.

Chociaż przez ostatni rok japoński gigant nie miał dystrybutora w naszym kraju, przez co w dużych sklepach brakowało produktów Nintendo, nie oznacza to wcale, że nie były one zupełnie dostępne. Niektórzy mniejsi sprzedawcy na własną rękę sprowadzali zza granicy poszczególne gry i konsole.

Ta niezbyt komfortowa sytuacja już wkrótce ulegnie zmianie, ponieważ od 1-ego marca 2014 roku dystrybucją produktów Nintendo na terenie naszego kraju zajmie się czeska firma ConQuest Entertainment, która obecna jest na rynku od 1990 roku.

Być może nowy dystrybutor sprosta niełatwemu zadaniu wypromowania produktów japońskiego giganta na polskim rynku. Duże nadzieje rokuje to, że firma prowadzi sklep internetowy i techniczny, a także odpowiada za czeską i niemieckąstronę internetową Nintendo.

Źródło: Nintendo Polska