Google+ ma już 135 milionów aktywnych użytkowników

Serwisy społecznościowe w ostatnim czasie to miejsca, gdzie toczy się życie wielu ludzi. W październiku Facebook podał, że ma już miliard aktywnych użytkowników. Konkurencja w postaci Google+ nie może się pochwalić tak wysokim wynikiem.
Grupa z Mountain View poinformowała, że ich portal społecznościowy posiada już 135 milionów aktywnych użytkowników. Jest to spory wzrost w stosunku do września, kiedy serwis posiadał 100 milionów.
W celu przyciągnięcia większej ilości osób, Google+ obwieścił wprowadzenie możliwości tworzenia wspólnot, czyli inaczej mówiąc grup z jakimi mają do czynienia użytkownicy Facebooka.

Bradley Horowitz, wiceprezes Google+ stwierdził, że „Wspólnoty w naszym serwisie to kolejny logiczny krok na drodze rozwoju. Od początku istnienia tej platformy zauważyliśmy pewne braki, gdyż ludzie o podobnych zainteresowaniach nie mogli wymieniać poglądów w szerszym gronie”.

Jeżeli chodzi o całkowitą liczbę użytkowników to serwis ma ich 500 milionów. Jednak 235 milionów to osoby, które korzystają ze swojego konta poprzez inne funkcje takie jak YouTube, czy wyszukiwarka.

Portal z każdym dniem coraz prężniej się rozwija, aby prześcignąć Twittera wystarczy jedynie 5 milionów dodatkowych, aktywnych użytkowników. Natomiast nie sądzę, aby gigantowi z Mountain View udało się w najbliższym czasie dogonić twór Marka Zuckerberga, który bije światowe rekordy popularności.

Źródło: tomsguide