Google Helpouts – pomagaj i zarabiaj pieniądze

Google zamierza stworzyć swoisty katalog specjalistów z różnych dziedzin, którzy będą w stanie udzielić nam pomocy na odległość – korzystając z wideorozmowy. Usługa jeszcze nie została uruchomiona, jednak w internecie można znaleźć wiele szczegółów.

Każdy posiada jakieś umiejętności, więc każdy będzie mógł się zarejestrować. Wystarczy wpisać co potrafimy, jaka jest nasza dostępność, kwalifikacje oraz jakie ceny interesują nas za udzielenie pomocy. Tym samym Google stworzy nasz profil, który będzie automatycznie kojarzył użytkowników zainteresowanych skorzystaniem z naszej pomocy. Jednak to nie wszystko, ponieważ czeka nas coś w rodzaju rozmowy kwalifikacyjnej z pracownikami Google, która ma na celu potwierdzenie naszych umiejętności w danej dziedzinie. Oczywiście usługa wymaga założenia konta w Google+.

Google Helpouts - pomagaj i zarabiaj pieniądze W nowej usłudze będziemy mieli do dyspozycji m.in. takie kategorie jak: dom, ogród, komputery i elektronika, medycyna, sztuka i muzyka, prawo, moda, a także wiele innych.

Tym samym mając przy sobie smartfona, w każdej chwili możemy zarobić parę groszy. Jeżeli chodzi o kwestie finansowe to amerykańska firma pobiera 20% prowizji od każdej usługi, natomiast transakcje będą rozliczane za pomocą Google Wallet.

Nowa opcja ma być dostosowana do Androida oraz systemu iOS, a także przeglądarek na zwykłych komputerach.

Za pośrednictwemtej strony można podać swoje dane kontaktowe, a Google wyśle nam informacje kiedy usługa Helpouts będzie już aktywna.

 

Źródło: helpouts, theregister, theverge