FIFA 20 zapowiedziana – data premiery, co nowego?

Jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów na konferencji EA Play była nowa FIFA. Electronic Arts zapowiedziało FIFA 20 – kolejną odsłonę najpopularniejszej serii gier piłkarskich. Nowość wprowadzi m.in. tryb piłki ulicznej – Volta.

VOLTA Football to zupełnie nowy sposób zabawy, dla którego inspiracją były mecze rozgrywane na ulicach, boiskach i halach futsalowych całego świata. W VOLTA Football gracze mogą stworzyć własną postać, wyrażając swój indywidualny styl i pograć w realistycznym futbol…. uliczny. Ten zupełnie nowy system rozgrywki pozwala zrelaksować się dzięki uproszczonym sztuczkom, zachwycić nowymi animacjami dryblingów i skorzystać z możliwości odgrywania piłki od ściany.
Dodatkowo, system inteligencji piłkarskiej wprowadza do gry FIFA 20 zupełnie nowe podejście do rozgrywki. Teraz mecze rozgrywane na wirtualnej murawie mają jeszcze bardziej przypominały te prawdziwe. System realistycznego przebiegu spotkania sprawia, że sztuczna inteligencja zawodników ma większą świadomość upływu czasu, przestrzeni i ustawienia zawodników na boisku, co w efekcie daje użytkownikowi większą kontrolę nad meczem.
System decydujących momentów składa się z przebudowanej mechaniki oddawania strzałów, aby uderzenia wykonywane w podobnych warunkach były bardziej powtarzalne i skuteczne, oraz funkcji kontrolowanego odbioru, która wykorzystuje system aktywnego prowadzenia piłki i obejmuje zestaw nowych animacji. W końcu, nowy system fizyki piłki dodatkowo zwiększa realizm gry poprzez urozmaicenie trajektorii lotu futbolówki, wprowadzenie bardziej realistycznych starć piłkarzy i wykorzystywanie w większym stopniu praw fizyki.
Każdy, kto zamówi Edycję Ultimate gry EA SPORTS FIFA 20 w przedsprzedaży na PS4, Xbox One lub PC, otrzyma dostęp do gry na trzy dni przed premierą, IKONĘ (w wersji środkowej) do wyboru na wypożyczeniu na 5 meczów FIFA Ultimate Team, do 24 złotych paczek rzadkich kart oraz specjalne stroje FUT. Dodatkowo do zamówień złożonych przed 5 sierpnia 2019 r. dodajemy niewymiennego piłkarza „Obiecujące transfery” w FUT 20.
Abonenci EA Access i Origin Access Basic mogą zagrać w FIFA 20 przez 10 godzin już 19 września 2019 roku, w ramach przedpremierowej wersji próbnej. Z kolei posiadacze abonamentu Origin Access Premier na PC uzyskają tego dnia nieograniczony dostęp do pełnej wersji gry.