Epson ujawnia transparentne okulary VR

Niektórzy spośród Was być może pamietają jeszcze modę na okulary VR (Virtual Reality), która panowała w latach 90-tych. Wielu wówczas uważało je za przyszłość elektronicznej rozrywki. Dziś już jednak wiemy, że tak nie jest. Niewykluczone jednak, że dzięki nowemu wynalazkowi japońskiej firmy Epson wszystko ulegnie zmianie.
Okulary VR Moverio BT-100 zostały wyposażone w wyświetlacz qHD pracujący w rozdzielczości 960×540 pikseli. Urządzenie będzie działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.2 Froyo. Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi będziemy mogli za ich pomocą oglądać filmy, przeglądać pocztę czy interesujące nas strony. Największą zaletą urządzenia, a jednocześnie elementem odróżniającym je innych, jest to, że wyswietlacz jest przeźroczysty, dzięki czemu możemy swobodnie poruszać się mając okulary na oczach.

Bateria, w którą zostanie wyposażone Moverio, powinna wystarczyć na około 6 godzin nieustannej pracy. Na pokładzie znajdziemy także 1 GB wbudowanej pamięci oraz czytnik kart SDHC ze wsparciem dla kart o maksymalnej pojemności 32 GB. Wbudowane słuchawki będzie można w każdej chwili odłączyć.
Na chwilę obecną wiemy, że okulary pojawią się w sprzedaży jedynie w Kraju Kwitnącej Wiśni jeszcze w tym miesiącu. Ich cena będzie oscylować w okolicy 650 USD (1950 zł). Na informacje dotyczące dystrybucji w innych krajach musimy jeszcze poczekać.

Źródło: ubergizmo, dvice