Dropbox ma 100 milionów użytkowników

Dropbox to multiplatformowa usługa i aplikacja w jednym, która pozwala tworzyć kopie zapasowe danych na zewnętrznych serwerach. Każdy użytkownik ma darmowy limit zapisu danych do 2 GB. Ten internetowy dysk cieszy się coraz większą popularnością.
Właściciele magazynu danych ogłosili, że liczba użytkowników przekroczyła już 100 milionów.
Firma istnieje od 5 lat. Została założona przez Drewa Houstona na stacji kolejowej w Bostonie, kiedy to zapomniał zabrać z domu pendrive’a. Drew cały czas powtarza, że stworzenie i tak prężne rozwijanie się tej usługi to tylko kwestia szczęścia.

Przedsiębiorstwo dokonało w ostatnim roku olbrzymiego skoku. W kwietniu 2011 roku ogłosiło wiadomość, że posiada 25 milionów użytkowników. Wystarczył ponad rok, aby liczba korzystających z tej aplikacji zwiększyła się czterokrotnie do 100 milionów.

Jednak Dropbox nie miał łatwego życia na rynku. Na początku 2012 roku jego użytkownicy otrzymywali spam na konta e-mai. Wtedy w oczach szefów pojawił się strach związany z utratą rzeszy klientów.

Z okazji swojego rekordu firma oferuje prezenty. Jest to m.in. dodatkowe 10 GB za napisanie historii związanej z Dropboxem,tutaj można tego dokonać.
Mimo rozwoju kont pocztowych ta usługa zdobywa coraz więcej fanów, gdyż oferuje znacznie łatwiejszą i szybszą wymianę plików. Ciekawe czy za równy rok Drew Houston ogłosi, że z jego aplikacji korzysta 400 milionów użytkowników?

Źródło: tomsguide