Diablo III – premiera początkiem 2012 roku

O i stało się. Data premiery prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanej gry ostatniej dekady została po raz kolejny przesunięta na bliżej nieokreślony termin. Dziś rano wypowiedział się w tym temacie dyrektor i jeden z założycieli Blizzard Entertainment, Mike Morhaime.

Przy każdej grze pokusa, by wypuścić ją na rynek jak najszybciej się da, jest bardzo duża. Jednakże nie po to włożyliśmy w Diablo III lata pracy, by do sprzedaży trafiła gra „prawie gotowa”.
[…]
Beta-testy przebiegają bardzo dobrze. Pragniemy maksymalnie wykorzystać dodatkowy czas, by produkt, który dostarczymy, sprostał naszym wizjom, a także oczekiwaniom graczy. Przyszły rok będzie więc bardzo pracowity dla naszego studia, a jednocześnie – mamy nadzieję – udany dla miłośników naszych gier.

Z dalszej części notki prasowej dowiadujemy się, że Diablo III wymaga jeszcze pewnych szlifów, z którymi studio nie zdążyłoby sobie poradzić do grudnia 2011 roku (na ten miesiąc wcześniej zapowiadana była premiera gry).
Jednocześnie CEO Blizzarda wypowiedział się w temacie zamkniętych beta-testów. Ze względu na przesunięcie daty premiery, czas ich trwania zostanie wydłużony. Niewykluczone też, że studio rozszerzony grono testerów o nowych graczy. Jeśli więc nie zdołaliście załapać się w pierwszej kolejności, to nie wszystko jeszcze stracone. Więcej informacji zostanie ujawniona niebawem.

Źródło: Blizzard