Debiutuje Nokia 2.2 – Android One za niewielkie pieniądze

Firma HMD Global, producent smartfonów Nokia, zapowiedział wprowadzenie do Polski nowego modelu smartfonu – Nokia 2.2. Jego wyróżnikami są możliwość wykonywania dobrej jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, Google Assistant aktywowany za pomocą jednego naciśnięcia przycisku, a także atrakcyjna cena. Nokia 2.2 jest także pierwszym przedstawicielem serii 2, który dołączył do programu Android One.
Nokia 2.2 wyposażona została w ekran o przekątnej 5.71-cala i rozdzielczości HD+ z notchem w kształcie kropli wody. Nokia 2.2 można obsługiwać jedną ręką, a samo urządzenie posiada kompaktowy rozmiar, bez problemu mieszcząc się w kieszeni spodni. Całość napędzana jest przez czterordzeniowy procesor MediaTek A22 oraz 2 lub 3 GB RAMu.Nokia 2.2 pracuje pod kontrolą systemu Android 9 Pie i jest gotowa do aktualizacji do systemu Android Q. Smartfon będzie przez dwa lata otrzymywał aktualizacje systemu operacyjnego, a przez trzy lata comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń, dające dostęp do wszystkich najnowszych innowacji i funkcji Androida.
Nokia 2.2 daje użytkownikom możliwość spersonalizowanego wyrażenia siebie, powracając do wymiennych obudów Nokia Xpress-on. Obudowy wykorzystują technologię nano-teksturowania powłok, aby zapewnić błyszczący wygląd w szerokiej gamie żywych kolorów. Obudowy Nokia Xpress-on można łatwo wymienić w ciągu kilku sekund, a będą one dostępne w kolorach Różowego Piasku, Niebieskiego Lodu i Leśnej Zieleni.
Nokia 2.2 będzie dostępna w Polsce w kolorze czarnym i szarym w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 549 złotych.