Czy Apple zrezygnuje zupełnie z MacBooków Pro?

Ostatnimi czasy w Internecie pojawia się coraz więcej plotek na temat kolejnej generacji MacBooków Apple’a. Większa moc, brak napędów optycznych, nowe obudowy, wyświetlacze Retina – to tylko część zmian, o których się mówi.
Analitycy przewidują, że wraz z pojawieniem się nowej generacji MacBooków z półek sklepowych znikną 17-calowe MacBooki Pro. W sprzedaży pozostaną jedynie modele 13- i 15-calowe.
Decyzja taka nikogo by nie zdziwiła, ponieważ 17-calowe MacBooki Pro w pierwszym kwartale bieżącego roku stanowiły jedynie 1,7% wszystkich sprzedanych przez Apple laptopów. Największą popularnością cieszyły się 13-calowy MacBook Pro (46,9%), 13-calowy MackBook Air (18,1%) oraz 15-calowy MacBook Pro (16%).
Również w przypadku nowych MacBooków, które miałyby stanowić coś pośredniego między seriami Air i Pro, nie przewiduje się wypuszczenia na rynek modeli 17-calowych.
Co więcej, pojawienie się zupełnie nowej generacji MacBooków może przyczynić się do całkowitego wyparcia serii Pro ze sprzedaży. Wedle przewidywań miałoby to nastąpić już w przyszłym roku. Trudno jednak powiedzieć czy tak się stanie.
Apple najprawdopodobniej zdecyduje się na redukcję liczby produkowanych MacBooków Pro, co miałoby zwiększyć zainteresowanie klientów nowymi MacBookami.

Źródło: Apple Insider