Chuango AW1 – zabezpiecz swój dom systemem alarmowym WiFi

Pełna obsługa za pomocą aplikacji mobilnej
System alarmowy Chuango AW1 został zaprojektowany zgodnie z ideą Plug&Play. Po prostu podłącz go do prądu, pobierz darmową aplikację, skonfiguruj WiFi i sparuj akcesoria ze stacją bazową. Wszystkie ustawienia systemowe takie jak głośność syreny alarmowej, czas, opóźnienie wejścia i wyjścia, reakcje czujników i wiele innych skonfigurujesz za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.
Jak to działa w praktyce?
System alarmowy używa naszej domowej sieci Wi-Fi po to, abyśmy mogli zarządzać nim z poziomu aplikacji mobilnej, a także otrzymywać powiadomienia. Stan systemu “wyprowadzany” jest na zewnątrz, a więc działa to także poza naszą siecią Wi-Fi. Kontrolować urządzenie możemy z dowolnego miejsca na świecie. System alarmowy możemy kontrolować z wielu aplikacji zainstalowanych na wielu smartfonach.
Aplikacja mobilna wykonana jest naprawdę bardzo dobrze. Za jej pomocą możemy uzbrajać i rozbrajać system, a także dostosowywać takie szczegóły jak godziny alarmu, opóźnienie wyjścia z domu, dodawać nowe akcesoria, otrzymywać powiadomienia i wiele wiele innych. Nie mam żadnych zastrzeżeń.Chuango AW1Z czujnikami bezprzewodowymi system alarmowy komunikuje się za pomocą częstotliwości radiowej 315 i 433 MHz. Każdy czujnik wyposażony jest w baterię. Informacje o niskim stanie akumulatora któregoś z czujników wysyłane są do stacji bazowej, która odpowiednie alerty wyświetla potem w aplikacji mobilnej.
Ze stacją bazową sparowanych może być do 30 czujników bezprzewodowych i 10 pilotów zdalnego sterowania, które dokupić można osobno. Nie jesteśmy zatem ograniczeni tylko do zestawu początkowego a system można skalować do swoich potrzeb.
Powiadomienia w czasie rzeczywistym
Kiedy alarm systemu AW1 zostanie wyzwolony, zostaniesz o tym poinformowany za pomocą głośnej syreny alarmowej, a także powiadomienia push na ekranie smartfona. W przeciwieństwie do ludzi, AW1 zawsze czuwa i nigdy nie zdarza mu się zasnąć. Zapasowa bateria pozwala na 20 godzin pracy w razie awarii prądu lub jego celowego odcięcia.
Bez kabli, bez zamieszania. Jak przystało na XXI wiek cały system działa bezprzewodowo co daje nieograniczone możliwości rozmieszczenia czujników takich jak czujniki otwarcia drzwi/okien, czujniki ruchu PIR, a nawet wykrywacze gazu, wody, rozbitego szkła i dymu. Wszystkie czujniki da się łatwo instalować za pomocą silnej dwustronnej taśmy 3M.

Źródło: inf. prasowa