Borderlands 2 odnotowało gwałtowny wzrost popularności na Steamie

Niewątpliwie, po premierze pierwszego zwiastuna gry Borderlands 3, w sieci gwałtownie wzrosło zainteresowanie całą serią tytułów z tego uniwersum. Teraz potwierdza to ogromny wzrost liczby jednoczesnych graczy Borderlands 2 na Steamie, który odnotowano w zeszłym tygodniu.
W zeszły weekend w Borderlands 2 grało niemalże 60 tysięcy osób, czego mogliśmy dowiedzieć się za sprawą serwisu Steam Charts. Póki co recenzje tego tytułu, oraz pierwszej odsłony cyklu nadal pozostają „Bardzo pozytywne”, ale bliższa analiza pokazuje, że niedawno pojawiło się wśród nich co nieco recenzji kompletnie niezwiązanych z omawianymi grami. Wiele z tych recenzji zostało wychwyconych przez nowy system Valve, który ma zapobiegać pojawianiu się tego typu tekstów. Jak można się domyślić, dotyczyły one faktu, iż 2K Games postanowiło wydać Borderlands 3 ekskluzywnie w Epic Games Store.
Borderlands 2 jest jednym z najbardziej uwielbianych tytułów przez posiadaczy pecetów. Gra została wydana w 2012 roku.
Do wzrostu zainteresowania drugą odsłoną serii przyczynił się nie tylko zwiastun Borderlands 3, ale również ostatnie przeceny tytułu. Co więcej, wzbogacono go niedawno o tekstury 4K, co jeszcze bardziej skłoniło graczy do powrotu do tej produkcji.
A co z Borderlands 3? Kiedy będziemy mogli wypróbować tę część cyklu? Ma ona trafić na rynek już 13 września tego roku. Zagramy w nią na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło:SteamCharts