Biały Dom odrzucił wniosek o zbudowanie Gwiazdy Śmierci

Pod koniec zeszłego roku na stronie głównej Białego Domu pojawił się wniosek o zbudowanie przez Stany Zjednoczone Gwiazdy Śmierci. Teraz pojawiła się oficjalna odpowiedź. Jak nietrudno się domyślić wniosek został odrzucony, co zostało odpowiednio, aczkolwiek bardzo humorystycznie, uargumentowane.

Już sam tytuł odpowiedzi wywoła uśmiech na twarzy każdego fana Gwiezdnych Wojen – „To nie jest odpowiedź na wniosek, której szukaliście”. W tekście znajduje się znacznie więcej nawiązań do kultowej sagi. Szczególnie jednak zabawne są główne powody, dla których śmiercionośna stacja kosmiczna nie powstanie.

Po pierwsze, rząd robi wszystko, aby zmniejszyć deficyt, a nie zwiększać go, a zbudowanie Gwiazdy śmierci kosztowałoby Stany Zjednoczone około 850 000 000 000 000 000 dolarów. Po drugie, rząd nie popiera wysadzania w powietrze planet. Po trzecie, rząd nie widzi sensu w wydawaniu tak ogromnej sumy na Gwiazdę Śmierci, która posiada podstawową wadę, pozwalającą na zniszczenie jej przez jednoosobowy statek kosmiczny.

Wielu Amerykanów na pewno nie będzie zadowolonych z takiego obrotu sprawy. Zresztą, jaki wniosek taka odpowiedź. Niemniej jednak zaskakujący jest sam fakt, że ktokolwiek zdecydował się na niego odpowiedzieć. Ciekawe czy osoby, które się pod nim podpisały docenią żart?

Źródło: petitions.whitehouse.gov