ASUS również ma w planach Maszyny Steam

Maszyny Steam ASUS-a różnią się nie tylko specyfikacją techniczną, ale również wyglądem i rozmiarami. Model GR8 jest zdecydowanie mniejszy od GR20, co nie oznacza jednak, że nie ma się czym pochwalić. Wręcz przeciwnie.

Sercem mniejszego wariantu jest układ Core i7 Intela wspierany przez układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 750Ti. Urządzenie zapewnia wsparcie dla technologii Miracast i ekranów, pracujących w rozdzielczości 4K. Warto będzie zatem zaopatrzyć się w dobry telewizor.

Większy wariant również wykorzystuje procesor Core i7 Intela, wyposażony został jednak w lepszą kartę graficzną, którą jest GeForce GTX 780. ASUS zapewnia, że większa Maszyna Steam będzie praktycznie bezgłośna. Nie zabrakło też wbudowanego, dynamicznie zmieniającego się oświetlenia.

Maszyny Steam od ASUS-a zadebiutują w tym samym czasie, co urządzenia zaprojektowane przez Valve Software. Niedawno zespół poinformował, że z powodu wydłużających się testów, Maszyny Steam trafią na półki sklepowe dopiero w 2015 roku.

Na chwilę obecną nie wiadomo, ile będą kosztowały urządzenia wyprodukowane przez firmę ASUS, ale można spodziewać się, że nie będą tanie.

Źródło: Engadget