Aplikacja YouTube dla Androida i iOS odtwarza filmy z 60 FPS

Odtwarzanie filmów w 60 klatkach na sekundę jest już z nami od jakiegoś czasu, jednak dotychczas prędkość odtwarzania była dostosowana wyłącznie dla komputerów. Trzeba było czekać aż Google dostosuje ją także dla urządzeń mobilnych. Dziś wiemy, że było warto, choć spodziewaliśmy się, że zmiana ta dotknie wszystkich popularnych systemów mobilnych. A stało się inaczej.
Filmy z 60 klatkami na sekundę mogą oglądać jedynie posiadacze urządzeń z Androidem i iOSem. Jak na razie brak jest wsparcia dla użytkowników Windows Phone. To trochę nierówne, a nawet niesprawiedliwe potraktowanie użytkowników tego systemu. Niemniej, użytkownicy telefonów od Microsoftu zdążyli się już przyzwyczaić, że często są pomijani w aktualizacjach. W tym konkretnym przypadku rzutuje to źle na wizerunek Google, a nie Microsoftu, bo przecież telefony te są w stanie równie płynnie odtwarzacz obraz, jak produkty konkurencji.
Z pewnością jednak, wcześniej czy później, aktualizacja aplikacji YouTube zawita na Windows Phone. Nie martwcie się więc, a cierpliwie czekajcie.

Źródło: Google.com