Android ICS dla Sony Ericssona już jest!

Można nazwać najnowszą łatkę dostępną dla Xperii arc S i neo V „oficjalną”, chociaż ROM z Androidem 4.0 został określony jako „beta”. Jest jednak dostępny poprzez stronęSony Mobile, a to nadaje mu wyższą rangę. Sony obiecało także, iż do końca marca bieżącego roku upgrade do Ice Cream Sandwich otrzymają wszystkie smartfony (oczywiście oparte o Androida), które swoją premierę miały w 2011 roku. I trzeba przyznać, że na razie koncernowi idzie dużo lepiej niż konkurencji…
Osoby które zdecydują się na upgrade systemu, muszą najpierw odblokować bootloadera: i tutaj w sukurs idzieSony. Oczywiście jest to wersja beta, więc nie wszystkie funkcje znane z ICS będą dostępne. Pośród tych działających znajdziemy m.in obsługę GSM i FM (czego brakowało w wersji alpha), dostęp do kamery z ekranu blokady oraz nowego klienta poczty email.
Sony przestrzega jednak, że póki co ROM może być niestabilny, a sam proces zarówno odblokowania bootloadera, jak i ROMowania telefonu może zagrażać jego życiu i zdrowiu. To standardowa formułka, jaką znajdziemy na każdej stronie zawierającej podobne tutoriale. W rzeczywistości ryzyko uszkodzenia telefonu jest bliskie zeru. Odblokowanie bootloadera, o którym mowa, nie powoduje jednak zrootowania smartfona. Nie można więc wgrać na niego innych ROMów.

Źródło: Sony Mobile