Aktualizacja iOS 11.3 psuje iPhone’y 8 i 8 Plus

Uważajcie na aktualizację systemu iOS 11.3. Apple celowo w oprogramowaniu zaszyło kod, który czyni wyświetlacze wielu smartfonów iPhone 8 i iPhone 8 Plus bezużytecznymi. Jesteście zdumieni? Spokojnie, to tylko kolejny krok firmy Apple w stronę „dojenia” klientów.
Okazuje się, że iOS 11.3 wyłącza reakcję na dotyk w ekranach, które zostały wymienione w nieautoryzowanych serwisach obsługi. Dotyczy to wszystkich zamienników nieoryginalnych, ale powoli pojawiają się głosy o tym, że problem występuje również w wyświetlaczach oryginalnych, wymienianych w nieautoryzowanych punktach.ifix it iphoneIdentyczna sytuacja miała już kiedyś miejsce w przypadku smartfonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Wtedy, po gigantycznej fali krytyki, Apple wypuściło kolejną aktualizację oprogramowania, która przywracała reakcję na dotyk.
Testy potwierdziły, że winna zamieszania jest aktualizacja oprogramowania, a nie wyświetlacze. O ile panel dotykowy działał przed aktualizacją bez zarzutu, to od razu po zainstalowaniu nowej wersji systemu, przestawał. W iPhone’ach za pracę panelu dotykowego odpowiada dedykowany układ, którego obejście jest możliwe, ale wymaga rozebranie smartfona na części pierwsze. To z kolei łatwe nie jest i generuje dodatkowe koszty dla konsumenta.
To jeszcze nie koniec powodów do zmartwień dla osób, które zepsuły wyświetlacz w swoim smartfonie.
Samodzielna wymiana wyświetlacza skutkuje również wyłączeniem funkcji automatycznej regulacji jasności ekranu. Ponownie, nie ma tu znaczenia, czy wyświetlacz wymieniony jest na oryginał, czy zamiennik. Ważne jest to, że konsument nie wymienia go w autoryzowanym punkcie obsługi i nie płaci „odpowiedniej” ilości pieniędzy za usługę.
Skandaliczne.
Apple do tej pory odmówiło komentarza w sprawie.
 

Źródło zdjęcia: ifixit