14 dni z prezentami – Ozone Strike Pro

Niniejszym artykułem inaugurujemy kolejną akcję z cyklu „14 dni z…”. Tym razem przez tydzień prezentować będziemy Wam urządzenia, które z czystym sumieniem możemy polecić na prezent dla bliskiej osoby lub… dla samego siebie. Zaczynamy od urządzenia, z którego sam korzystam od roku, często po kilkanaście godzin dziennie.Ozone Strike Pro recenzjaOzone Strike Pro – klawiatura mechaniczna nie tylko dla graczy
Od momentu mojego testu klawiatury mechanicznej Ozone Strike Pro minął już rok. Od tego czasu korzystam z tego urządzenia po kilkanaście godzin dziennie. Przypuszczam, że od października zeszłego roku, klawiatura przepracowała ponad 4000 godzin. 4000 godzin katowania jej grami oraz artykułami, które z jej pomocą wyszły spod moich palców. Urządzenie wciąż wygląda i działa tak, jakby dopiero co zostało wyjęte z pudełka.


Specyfikacja Ozone Strike Pro

Ilość klawiszy:104 – wszystkie z Nkey Rollover (anti-ghost)
Przełączniki:Cherry MX Red (czerwone)
Wbudowana pamięć:64 KB
Złącza:USB x 1 / wejście słuchawkowe x 1 / wejście na mikrofon x 1
Podświetlenie:TAK – białe + czerwone / 6 opcji podświetlenia
Długość kabla:1.5 m, w oplocie
Wymiary:441,25 x 135,7 x 34,3
Waga:1300 gramów
Cena:ok. 399 złotych

Ozone Strike Pro została stworzona zarówno z myślą o osobach, które dużo piszą na klawiaturze i chcą, aby im przyspieszyć pracę, jak i o graczach, którzy potrzebują zaprogramować swoje ustawienia pod poszczególne gry. Użytkowany przeze mnie model korzysta z przełączników Cherry MX Blue – wręcz stworzonych dla osób, które nie tylko grają, ale przede wszystkim dużo piszą. Ja jednak chciałem Wam polecić egzemplarz z przełącznikami Cherry MX Red. Dlaczego? Przełączniki Cherry MX Red to najpopularniejsze przełączniki mechaniczne wśród graczy, cechujące się liniową pracą i minimalną siłą wymaganą do ich aktywacji. Pracują ponadto dużo ciszej niż przełączniki niebieskie, co pozwala korzystać w nich także w miejscach, w których nie chcielibyśmy zakłócać nikomu spokoju. Przełączniki mechaniczne są dużo wygodniejsze w obsłudze niż klawisze membranowe w standardowej klawiaturze. Cechuje je błyskawiczny czas reakcji na poziomie 1 ms, który w niektórych grach online w kluczowych momentach może decydować o wygranej. O ile oczywiście Wy macie odpowiednio dobry refleks – klawiatura może jedynie pomóc.

Klawiatura mechaniczna Ozone Strike Pro to nie tylko jedna z najtańszych godnych polecenia klawiatur mechanicznych dostępnych na rynku. To także jedna z najtańszych PODŚWIETLANYCH klawiatur mechanicznych w ogóle! Koloru podświetlenia nie można wprawdzie zmieniać, ale rekompensowane jest to naprawdę świetną jakością i nienachalnością emitowanego światła. Po roku użytkowania, diody świecą tak jak wtedy, gdy klawiaturę podpinałem do swojego komputera po raz pierwszy.Ozone Strike Pro recenzjaMechanik od Ozone cechuje solidne wykonanie, a także zwarta, kompaktowa budowa. Klawiatura posiada podstawowy zestaw przycisków oraz blok numeryczny, zamknięte na małej przestrzeni. To właśnie czyni klawiaturę bardzo mobilną i sprawia, że nie zajmuje ona dużo miejsca na biurku. Sześć klawiszy makr umieszczono nad sekcją strzałek. Aktywuje się je wciskając jednocześnie przycisk funkcyjny z logo Ozone, umieszczony tuż obok prawego klawisza Alt. Specjalny przycisk G-Mode pozwoli wyłączyć klawisz Windows w taki sposób, aby nie aktywować go przypadkiem w trakcie rozrywki.Ozone Strike Pro recenzjaKlawiatura posiada wbudowaną pamięć 64 KB, dzięki czemu możemy bezpośrednio w niej zapisać aż 30 makr. Pozwala to wykonywać różne ciągi poleceń w grach i programach, które normalnie by zajęły nawet całą minutę, a tak to wszystko możemy mieć zrobione za pomocą wciśnięcia jednego klawisza. Daje to na pewno sporą przewagę szczególnie w grach multiplayer, gdzie liczy się każda sekunda. Dodatkową cechą Ozone Strike Pro jest system anti-ghosting. Polega on na wduszaniu kilkunastu klawiszy na raz bez ominięcia jakiegokolwiek. Przy zwykłych klawiaturach średnio maksymalnie można wdusić trzy klawisze, a na resztę nie ma już reakcji.Ozone Strike Pro recenzjaKlawiatura posiada nie tylko wejście USB, ale także dwa wyjścia audio. Dzięki temu można podpiąć pod nią dowolny nośnik danych lub zestaw słuchawkowy z mikrofonem, bez konieczności sięgania z kablami do obudowy komputera.
Ozone Strike Pro ma u mnie „dożywocie” – będę z niej korzystał prawdopodobnie do momentu, w którym ostatecznie odmówi współpracy. Uważam, że jest to jedna z najlepszych klawiatur mechanicznych jakie kiedykolwiek testowałem. Polecamy ją nie tylko ze względu na jej fenomenalną jakość i wydajność, ale także na bardzo atrakcyjną cenę. Rzadko zdarza się żeby tak porządny sprzęt dla graczy sprzedawany był w tak dobrych pieniądzach. Zakup klawiatury mechanicznej to inwestycja w wytrzymałe urządzenie, które przeżyje każdą klawiaturę membranową.

Mocne strony:Słabe strony:

 

– fenomenalny stosunek ceny do jakości
– doskonałe przełączniki Cherry MX
– bardzo ładne podświetlenie
– wysoka jakość wykonania i trwałość
– obsługa makr
– świetny czas reakcji (1 ms) i odświeżanie 1000 Hz
– ergonomiczna budowa
– wejście USB i wyjścia audio
– kabel w oplocie
– brak możliwości zmiany koloru podświetlenia

    Ozone Strike Pro - recenzja