Apple dementuje plotki – nie będzie taniego iPhone’a!

W wywiadzie dla chińskiej gazety Shanghai Evening News starszy wiceprezes ds. światowego marketingu Apple, Phil Schiller, wyjawił, że wszystkie doniesienia na temat trwania prac nad tańszym iPhone’em są nieprawdziwe.

Gwoli przypomnienia, kilka dni temu światło dzienne po raz kolejny ujrzała plotka jakoby Apple pracował nad stworzeniem tańszego iPhone’a. Słuchawka miałaby posiadać obudowę wykonaną nie z aluminium, ale z tworzywa poliwęglanowego. Reszta części pozostałaby taka sama lub byłaby odzyskiwana ze starszych smartfonów.

„Mimo ogromnej popularności tanich smartfonów, nigdy nie będą one stanowiły elementu strategii Apple. W rzeczywistości, pomimo że udziały Apple na rynku smartfonów wynoszą około 20%, w naszych rękach znajduje się 75% zysków” – mówi Phil Schiller.

Podejście Apple może z jednej strony nieco zaskakiwać, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że analizy rynkowe wykazały, że istnieje silne zapotrzebowanie na tańszego iPhone’a. Z drugiej jednak nie należy zapominać, że produkty Apple w wielu krajach stanowią jeden z wyznaczników statusu majątkowego. Gdyby zatem na rynek wprowadzony został tańszy iPhone, marka straciłaby prestiż, a na to Apple przecież nie może sobie pozwolić.

Źródło: Shanghai Evening News via Cnet