Recenzja Xiaomi Watch S3. Elegancja i nowoczesne rozwiązania w rozsądnej cenie!

Rynek inteligentnych zegarków jest dość specyficzny. Wyróżnić można na nim trzy grupy urządzeń – Apple Watch z watchOS, smartwatche z Wear OS od Google i sprzęt pracujący pod kontrolą autorskiego oprogramowania przygotowywanego przez poszczególnych producentów. Do tej ostatniej grupy zalicza się Xiaomi Watch S3 – zegarek niezwykle nowoczesny, naszpikowany przydatnymi funkcjami. Jak sprawuje się na co dzień? Postanowiłem to sprawdzić!

Wygląd i jakość wykonania Xiaomi Watch S3

Xiaomi Watch S3 trafia w ręce użytkowników w klasycznym dla smart-zegarków podłużnym pudełku. W zestawie otrzymujemy także ładowarkę, w którą wpinamy urządzenie na czas ładowania (działa ona na bazie magnesów). Xiaomi Watch S3 to pod względem desingu niezwykle uniwersalny zegarek. Mamy tu więc okrągłą kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej oraz wymienną, aluminiową ramkę pozwalającą na lepszą personalizację zegarka. Poza tym do zegarka został dołączony pasek z gumy fluorowej, który można bardzo łatwo zamienić na taki, który najlepiej będzie pasował do naszego stylu. Domyślny pasek jest zaskakująco wygodny i podczas testów nie męczył mojego nadgarstka – choć sam jestem zwolennikiem pasów wykonanych z tkaniny. Jest też solidny. Nie zdarzyło mi się, by samoczynnie się rozpiął. Warto wspomnieć o tym, że Xiaomi Watch S3 charakteryzuje wodoodporność do 5 ATM, więc spokojnie możecie iść z nim na basen.

Wyświetlacz Xiaomi Watch S3

Xiaomi Watch S3 wyposażony został w naprawdę przejrzysty i czytelny wyświetlacz. Producent postawił tutaj na AMOLED o przekątnej 1,43″ i rozdzielczości 466 × 466 px. Taki zabieg sprawia, że kąty widzenia, kolory, kontrast są na najwyższym poziomie. Zegarek radzi sobie nawet w intensywnym świetle słonecznym i w takiej sytuacji nie będziemy mieć problemów z odczytem danych wyświetlanych na ekranie. Nic nie można zarzucić także responsywności ekranu. Producent już na start serwuje nam sporą ilość tarcz do wyboru i jest to zabieg jak najbardziej przemyślany. Niestety zegarek pracuje w oparciu o autorskie oprogramowanie, więc nie ma możliwości dogrywania dodatkowych tarcz ze sklepu Google Play.

Jakie możliwości oferuje Xiaomi Watch S3?

Xiaomi Watch S3 został wyposażony w liczne sensory służące do monitorowania naszego stanu zdrowia. Te najważniejsze to: akcelerometr, barometr, kompas, magnetometr, pulsoksymetr, pulsometr, czujnik światła, żyroskop. Dzięki nim zegarek oferuje stałe monitorowanie poziomu tlenu we krwi, ocenę wydolności krążeniowo-oddechowej, analizę zaburzeń snu, a także monitoring tętna oraz aktywności dziennej.

Elegancki zegarek Xiaomi oferuje użytkownikowi 150 trybów treningowych co sprawia, że spełni oczekiwania osób regularnie uprawiających sport. Ponadto zegarek w inteligentny sposób rozpoznaje większość wykonywanych przez nas w danej chwili ćwiczeń.

Zegarek Xiaomi oferuje nam także standardowy zestaw funkcji charakterystyczny dla inteligentnych zegarków. Wystarczy wspomnieć o rozwiązaniach takich, jak powiadomienia wiadomości, powiadomienie o połączeniu (i możliwość odrzucania połączenia), stoper, budzik, prognoza pogody itp.

Co jest dla wielu osób niezwykle ważne – Xiaomi Watch S3 umożliwia przeprowadzanie płatności zbliżeniowych dzięki wbudowanemu modułowi NFC. To efekt współpracy chińskiego koncernu z MasterCard. Osoby poszukujące solidnego smartwatcha, chcące płacić nim chociażby za zakupy – będą zadowolone. To wciąż rzadkość u producentów zegarków bazujących na autorskim oprogramowaniu

Xiaomi Watch S3 współpracuje z urządzeniami bazującymi na Androidzie oraz iOS dzięki aplikacji Mi Fitness.

Bateria Xiaomi Watch S3

Bateria Xiaomi Watch S3 oferuje nam pojemność na poziomie 486 mAh. Ładowanie jej następuje za pośrednictwem specjalnego złącza magnetycznego. Producent deklaruje, że czas pracy pomiędzy ładowaniami powinien wynieść dla zegarka aż 15 dni. Jest to wynik możliwy do uzyskania, ale przy bardzo oszczędnej eksploatacji. Możemy jednak postawić także na tryb oszczędzania energii pozwalający dodatkowe wydłużenie czasu pracy zegarka. Nieźle!

Czy warto kupić Xiaomi Watch S3?

Oczywiście! Xiaomi Watch S3 to naprawdę świetny smartwatch. Zaryzykuję stwierdzenie, że jeden z lepszych w cenie nie przekraczających 1000 złotych. Koncern z Chin przyłożył sporo uwagi do tego, by stworzyć zegarek mogący spełnić zarówno mniej jak i bardziej wymagających użytkowników. I wyszło mu to naprawdę nieźle biorąc pod uwagę jakość wykonania urządzenia oraz oferowane przez niego możliwości. Xiaomi Watch S3 kosztuje 649 złotych.