Cooler Master zaprezentował słuchawki 7.1 MasterPulse Pro

W MasterPulse Pro znalazła się opcja przełączania pomiędzy czterema trybami: dla muzyki, filmów, gier i z możliwością wyłączenia tych trybów. Dzięki pilotowi umieszczonemu na przewodzie zmienić można także ustawienia mikrofonu, głośność czy podświetlenie.
Urządzenie wykorzystuje technologię Bass FX. W zależności od tego, do czego mają służyć słuchawki, użytkownik może wybrać między odpowiednim trybem natężenia basów. Przełączenie się między nimi wymaga jedynie założenia lub zdjęcia magnetycznych nakładek na nauszniki.Cooler Master MasterPulse ProSłuchawki pozwalają na słuchanie dźwięku w systemie Virtual 7.1. O odpowiednią jakość mają zadbać także przetworniki 44 mm, możliwość dokonywania zmian w ustawieniach, a także wewnętrzna karta dźwiękowa. Ta ostatnia pozwala na wyłączenie dźwięku 7.1 przy pomocy wymienionego już pilota.
Coraz więcej zaawansowanych urządzeń posiada podświetlenie RGB, nic więc dziwnego, że i w MasterPulse Pro znalazła się ta funkcja. To zresztą nie jedyny element, mający uatrakcyjnić wizualnie produkt Cooler Mastera: wspomniane już nakładki można wydrukować z własnym wzorem przy pomocy drukarki 3D.Cooler Master MasterPulse ProSłuchawki, prócz dostarczania dobrej jakości dźwięku, muszą być także wygodne. Konstrukcja MasterPulse Pro bazuje na lekkiej aluminiowej ramie i elastycznym pałąku, a także opcji ustawienia poduszek nausznych w pięciu różnych pozycjach tak, by dostosować ich położenie do każdego rozmiaru głowy.

Słuchawki MasterPulse Pro kosztują około 490 złotych.
Specyfikacja MasterPulse Pro:
– System dźwięku: Virtual 7.1
– Przetworniki: 44 mm
– Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20 000 Hz
– Czułość: 118+/-3dB (1KHz)
– Impedancja: 50 Ohms
– Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10 000 Hz
– Czułość mikrofonu: -34+/-3dB (0dB=1V/Pa)
– Technologia Bass FX
– Pilot do sterowania
– Złącze: USB
 

Źródło: CoolerMaster