Wybieramy smartfon do 1500 złotych – maj 2024

W dzisiejszych czasach smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia, pełniąc funkcje zarówno komunikacyjne, jak i multimedialne. Jeśli szukasz smartfonu w przystępnej cenie, do 1500 złotych, na rynku mamy szeroki wybór urządzeń oferujących wiele funkcji i zadowalającą wydajność.

fot. bruce mars / Unsplash

Smartfon do 1500 złotych – czyli jaki?

Smartfony w cenie do 1500 złotych oferują wiele funkcji i możliwości, choć zazwyczaj są to modele średnioklasowe. Kluczowe cechy, które warto brać pod uwagę przy wyborze takiego smartfona, można podzielić na kilka kategorii.

Pierwszym aspektem jest wydajność i procesor. W tej klasie cenowej warto szukać smartfonów wyposażonych w solidny procesor, który zapewni płynną pracę systemu oraz obsługę większości aplikacji. Producenci często stosują chipy z serii średniopółkowej, takie jak Snapdragon czy MediaTek, oferujące dobrą równowagę między wydajnością a ceną.

Drugim istotnym elementem jest ekran. W tej kategorii cenowej można spodziewać się ekranów o rozdzielczości Full HD+ oraz przyzwoitej jakości wyświetlanego obrazu. Modele z lepszymi technologiami ekranowymi, takimi jak AMOLED czy IPS, mogą być bardziej atrakcyjne dla osób ceniących sobie wysoką jakość obrazu.

Kolejnym ważnym aspektem jest aparat fotograficzny. W smartfonach do 1500 złotych można znaleźć modele oferujące przyzwoite aparaty, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Warto zwrócić uwagę na liczbę megapikseli, ale również na dodatkowe funkcje, takie jak stabilizacja obrazu czy tryby nocne, które mogą poprawić jakość zdjęć w różnych warunkach.

Ostatnim, lecz nie mniej istotnym kryterium, jest pojemność baterii i ogólna żywotność urządzenia. W tej klasie cenowej można oczekiwać baterii o pojemności na poziomie 4000 mAh lub więcej, co powinno zapewnić wystarczającą autonomię dla większości użytkowników. Dodatkowo, warto sprawdzić, czy smartfon obsługuje szybkie ładowanie, co ułatwi szybkie naładowanie baterii w razie potrzeby.

Czytaj też: Składamy peceta – na co zwracać uwagę?

fot. OnePlus

OnePlus Nord 2T 5G

OnePlus Nord 2T 5G to smartfon od znanego koncernu z Chin, z rewelacyjną nakładką systemową Oxygen OS. Ów sprzęt oferuje nam ekran Fluid AMOLED o przekątnej 6,43″ i rozdzielczości Full HD+. Jego częstotliwość odtwarzania to 90 Hz. Sercem prezentowanego urządzenia jest procesor MediaTek Dimensity 1300 wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane użytkownika. Za zaplecze fotograficzne odpowiadają obiektywy: główny – 50 MP, ultraszerokokątny – 8 MP oraz monochromatyczny – 2 MP. Prezentowany smartfon zasilany jest baterią o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 80W. Trzeba za niego zapłacić 1299 złotych.

fot. Xiaomi

Xiaomi POCO F4

Czas na smartfona sygnowanego logiem POCO. Model Xiaomi POCO F4 oferuje nam ekran o przekątnej 6,67″ i rozdzielczości Full HD+. To matryca AMOLED o odświeżaniu 120 Hz. Sercem prezentowanego smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 870 wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane użytkownika. Za zaplecze fotograficzne odpowiadają obiektywy: główny – 64 MP, szerokokątny – 8 MP oraz makro – 2 MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania. Za sprzęt z logo POCO trzeba zapłacić 1099 złotych.

fot. Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 13

W omawianym segmencie Xiaomi serwuje nam dwa ciekawe urządzenia. Drugie to Xiaomi Redmi Note 13. Smartfon oferuje nam ekran o przekątnej 6,67″ i rozdzielczości Full HD+. To matryca AMOLED o odświeżaniu 120 Hz. Sercem prezentowanego smartfona jest procesor MediaTek Dimensity 6080 wspierany przez 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane użytkownika. Za zaplecze fotograficzne odpowiadają obiektywy: główny – 108 MP, szerokokątny – 8 MP oraz makro – 2 MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 33 W. Trzeba za nie zapłacić 1199 złotych.

fot. Samsung

Samsung Galaxy A25 5G

Samsung Galaxy A25 5G to pierwsza propozycja koreańskiego koncernu w dzisiejszym zestawieniu. Mamy tu ekran o przekątnej 6,5″ i rozdzielczości Full HD+. To matryca Super AMOLED o odświeżaniu 120 Hz. Sercem prezentowanego smartfona jest procesor Samsung Exynos 1280 wspierany przez 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane użytkownika. Za zaplecze fotograficzne odpowiadają obiektywy: główny – 50 MP, szerokokątny – 8 MP oraz makro – 2 MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 25W. Trzeba za nie zapłacić 1149 złotych.

fot. Samsung

Samsung Galaxy A34 5G

Samsung Galaxy A34 5G to druga propozycja od niezwykle popularnego nad Wisłą producenta. Mamy tu ekran o przekątnej 6,6″ i rozdzielczości Full HD+. To matryca Super AMOLED o odświeżaniu 120 Hz. Sercem prezentowanego smartfona jest procesor MediaTek Dimensity 1080 wspierany przez 86 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane użytkownika. Za zaplecze fotograficzne odpowiadają obiektywy: główny – 48 MP, szerokokątny – 8 MP oraz makro – 5 MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 25 W. Trzeba za nie zapłacić 1299 złotych.

fot. OPPO

OPPO Reno7 Lite 5G

OPPO Reno7 Lite 5G to ciekawy model, który powinien zainteresować osoby szukające kompromisu między ceną, a jakością. Mamy tu ekran o przekątnej 6,43″ i rozdzielczości Full HD+. To matryca AMOLED. Sercem prezentowanego smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 695 wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane użytkownika. Za zaplecze fotograficzne odpowiadają obiektywy: główny – 64 MP, monochromatyczny 2 MP oraz czujnik głębi – 2 MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania. Trzeba za nie zapłacić 1399 złotych.

fot. Motorola

Motorola moto g84 5G

Motorola moto g84 5G to naprawdę nieźle wyposażony smartfon od koncernu pozostającego pod zarządem Lenovo. Mamy tu ekran o przekątnej 6,55″ i rozdzielczości Full HD+. To matryca POLED o odświeżaniu 120 Hz. Sercem prezentowanego smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 695 wspierany przez 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane użytkownika. Za zaplecze fotograficzne odpowiadają obiektywy: główny – 50 MP i szerokokątny – 8 MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 33W. Trzeba za nie zapłacić 1289 złotych.

fot. realme

realme 11 5G

realme 11 5G to propozycja od jednego z najpopularniejszych na polskim rynku producentów. Koncern z Chin serwuje tu ekran o przekątnej 6,72″ i rozdzielczości Full HD+. To matryca LCD o odświeżaniu 120 Hz. Sercem prezentowanego smartfona jest procesor MediaTek Dimensity 6100+ wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane użytkownika. Za zaplecze fotograficzne odpowiadają obiektywy: główny – 108 MP i czujnik głębi – 2 MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 67W. Trzeba za nie zapłacić 1199 złotych.

Grafika tytułowa: Jonas Leupe / Unsplash