Facebook kupuje WhatsApp

WhatsApp zostanie sprzedany Facebookowi za astronomiczną kwotę 19 miliardów dolarów – 4 miliardy w gotówce, 12 miliardów w akcjach i 3 miliardów w akcjach dla pracowników. Zapytacie pewnie po co Facebookowi kolejny mobilny komunikator skoro ma już aplikację Messenger?

Odpowiedź jest prosta – na większości rynków WhatsApp cieszy się znacznie większą popularnością niż komunikator mobilny Facebooka. Co ciekawe, WhatsApp, podobnie jak Instagram, ma pozostać aplikacją niezależną.

Mimo że obie aplikacje są podobne, tak naprawdę służą odmiennym celom. Messenger nadal będzie rozwijany jako narzędzie służące do komunikowania się ze znajomymi z Facebooka. Z kolei WhatsApp ciągle będzie pozwalał na prowadzenie rozmów z wszystkimi kontaktami i małymi grupami znajomych.

„WhatsApp jest na drodze do połączenia ze sobą 1 miliarda ludzi. Usługi, którym udaje się osiągnąć taki wynik, są niezwykle cenne. Znam Jana [współzałożyciela i dyrektora WhatsApp] od dawna i jestem podekscytowany możliwością współpracy z jego zespołem, dzięki której uczynimy świat bardziej otwartym i połączonym” – mówi Mark Zuckerberg.

„Ogromne zainteresowanie WhatsApp i szybki przyrost użytkowników wynikają z prostych, ale dobrych i poręcznych możliwości komunikacyjnych, które zapewniamy. Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni możliwością współpracy z Markiem i Facebookiem nad drodze do dostarczenia naszego produktu kolejnym ludziom z całego świata” – mówi Jan Koum.

Źródło: Facebook