Acer Aspire: dwa nowe PC typu all-in-one

Seria Aspire Acer’a, której docelowymi odbiorcami są niewielkie firmy oraz indywidualni, niewymagający użytkownicy korzystający ze swoich komputerów w zaciszu domowym, już niedługo poszerzy się o dwa nowe modele – 24-calowy Z5801 oraz 21,5-calowy Z3801. Wartym podkreślenia faktem jest to, że oba komputery należą do niezwykle ostatnimi czasy popularnego typu all-in-one PC.
Oba modele zostały wyposażone w podświetlone diodami LED ekrany LCD o czasie reakcji wynoszącym 5ms i rozdzielczości natywnej 1920 x 1080 pikseli, na których będziemy mogli oglądać filmy w standardzie Full HD.
Sercem obu urządzeń będzie jeden z wydajnych procesorów Core drugiej generacji. Oprócz niego wewnątrz komputerów zmieści się maksymalnie 8 GB RAM-u oraz dwa dyski twarde SATA o pojemności 2TB, które sprawią, że w najbliższym czasie nie będziecie musieli martwić się o to czy wystarczy Wam miejsca na wszystkie pliki multimedialne. Za grafikę będzie odpowiedzialny zintegrowany układ Intel HD lub dedykowany Nvidia GeForce, który powinien zadowolić bardziej wymagających użytkowników.
Kontakt ze światem umożliwią nam moduł Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz port Gigabit Ethernet. Nie zabraknie oczywiście czytnika kart multi-w-1, gniazd USB oraz kamery internetowej umożliwiającej prowadzenie wideorozmów. Komputery posiadają 5-watowe głośniki stereo z zaimplementowaną technologią Dolby Home Theater V4, które zapewnią przyzwoitą jakość dźwięku. W zależności od naszych potrzeb będziemy mogli wyposażyć oba urządzenia w nagrywarkę DVD lub odtwarzacz Blue-ray. Opcjonalnie możemy zdecydować się także na tuner TV. Model Z5801 został ponadto wyposażony w wyjścia HDMI oraz dwa porty USB 3.0.
Ceny Z3801 będą zaczynać się od 799 euro (3200 zł), a Z5801 od 999 euro (4000 zł).